16:29 (GMT -4)
En | Ru | Az | Tr

Calendar 2019-06-15

Order by: Time / League
refresh Refresh |
Chinese Super League
F07:35Hebei HX Xingfu

2

1:0 Dalian Aerbin

1

1

[0-0] H2H
F07:35Guangzhou Fuli FC

1

3:4 Wuhan ZALL

1

[2-1] H2H
International Club Friendly
F10:30Tescoma Zlin 2:1 Spartak Trnava[0-0] H2H
F11:30NK Publikum Celje

1

0:2 Ferencvarosi TC

1

[0-0] H2H
S04:00Persatu Tuban 1:1 Madura United H2H
S04:30Cherno More Varna 1:0 Chernomorets Balchik H2H
S04:30FC Viktoria Plzen 1:1 Domazlice H2H
S05:00Dynamo Ceske Budejov 1:0 CLU Beroun H2H
S06:00Wisla Plock 0:0 Elana Torun H2H
S06:00FK Spartak Zlatibor 1:1 FK Backa Topola H2H
S08:30Slovan Sahy 0:0 KFC Komarno H2H
Advertisements:
S08:30KFC Komarno 0:1 Slovan Sahy H2H
S09:00Buildcon FC 0:1 ZESCO United Ndola H2H
S11:00SV Turkgucu Ataspor 1:1 SE Freising H2H
S18:00Sinop FC U19 0:0 Gremio Sorriso U19 H2H
S18:00Luverdense U19 0:0 CE Dom Bosco U19 H2H
International Friendly
F07:00Estonia (w) 0:2 Lithuania (w)

1

[0-0] H2H
F07:30Indonesia

1

6:0 Vanuatu

1

[2-0] H2H
F08:30Cote D Ivoire1

0:1 Uganda

1

[0-1] H2H
F09:40Ghana2

0:0 South Africa

3

[0-0] H2H
F13:00Kenya 1:1 Democratic Rep Congo[0-0] H2H
Malta AME cup
65'Venezuela1

0:0 Peru

1

[0-0] H2H
18:00Argentina -:- Colombia Pred. H2H
J-League Division 1
F05:00Shimizu S-Pulse

2

3:2 Yokohama Marinos

1

4

[0-1] H2H
F06:00Oita Trinita

1

1:1 Nagoya Grampus[1-0] H2H
F06:00Jubilo Iwata

2

0:0 Gamba Osaka

1

[0-0] H2H
F06:00FC Tokyo 0:1 Vissel Kobe[0-0] H2H
F06:00Matsumoto Yamaga FC 0:1 Vegalta Sendai[0-1] H2H
F06:00Urawa Red Diamonds

3

2:1 Sagan Tosu

1

[1-1] H2H
FIFA U-20 World Cup
F11:59UkraineU201

3:1 Korea Republic U20

3

[0-0] H2H
70'Canada (w) 1:0 New Zealand (w)[0-0] H2H
Advertisements:
F09:00Netherland (w) 3:1 Cameroon (w)

3

[1-1] H2H
71'Malaga

2

0:0 Deportivo La Coruna

3

[0-0] H2H
Zimbabwe Premier
F09:00Black Rhinos FC

1

0:0 ZPC Kariba

1

[0-0] H2H
F09:00Bulawayo Chiefs

3

0:3 FC Platinum

1

2

[0-0] H2H
F09:00Chapungu FC

3

1:2 Yadah FC

2

[1-1] H2H
F09:00Harare City

1

1:2 Herentals FC

2

[1-1] H2H
Italy Futsal
74'Acqua e Sapone C5 Futsal 2:2 Pessah Lo Fano[0-0] H2H
Japan Women League Cup
F04:00Nagano Parceiro (W) 1:5 NTV Beleza (w)[1-2] H2H
Australia U20
F02:30Sutherland Sharks U2

1

1:1 Blacktown City FC U2[1-0] H2H
F03:00Mt Druitt Town Range

1

5:7 Rockdale City Suns U

2

[1-2] H2H
S23:00Manly United U20 0:0 Marconi Stallions U2 H2H
S23:15APIA Leichhardt Tige 0:0 Sydney United 58 U20 H2H
S23:45Sydney Olympic U20 0:0 Hakoah Sydney City E H2H
National Primera Division Western Australia
F03:00Joondalup United

1

1:4 Mandurah City

2

[0-3] H2H
F03:00Morley Windmills 1:2 FC Ashfield[1-1] H2H
F03:00Olympic Kingsway SC

2

1:1 Forrestfield United

2

[1-1] H2H
F03:00Subiaco AFC

1

1:3 Willip

4

[0-2] H2H
F03:00Western Knights

2

4:1 UWA-Nedlands FC

3

[1-1] H2H
Vietnamese First Division
S05:00Pho Hien 0:0 Dong Tam Long An H2H
Vietnamese professional league
F06:00Nam Dinh FC

1

2:1 SHB Da Nang[1-0] H2H
Advertisements:
F08:00CLB TPHCM

2

0:0 Thanh Hoa

3

[0-0] H2H
Venezuela U20 League
S11:59Portuguesa FC Reserv 0:0 CD Lara Reserves H2H
S15:30Academia Puerto Cabe 0:0 Llaneros De Guanare H2H
Uzbek League
F09:00Kuruvchi Kokand Qoqo

4

2:2 Dinamo Samarqand

2

[1-2] H2H
F10:30Lokomotiv Tashkent

1

5:1 Termez Surkhon

2

[0-0] H2H
F11:00Qizilqum Zarafshon

3

1:1 Sogdiana Jizak

2

[0-0] H2H
USL First Division
S17:00North Carolina 0:0 Swope Park Rangers H2H
S18:30Tampa Bay Rowdies 0:0 Charleston Battery H2H
S19:00Charlotte Independen 0:0 Birmingham Legion H2H
S19:00Ottawa Fury 0:0 Memphis 901 H2H
S19:30Atlanta United FC II 0:0 Pittsburgh Riverhoun H2H
S19:30Bethlehem Steel 0:0 St Louis Lions H2H
S19:30Loudoun United 0:0 Indy Eleven H2H
S20:30Austin Bold 0:0 Tacoma Defiance H2H
S20:30Rio Grande Valley 0:0 Colorado Springs Swi H2H
S20:30Tulsa Roughneck 0:0 El Paso Locomotive F H2H
S21:00OKC Energy FC 0:0 San Antonio H2H
S22:30Las Vegas Lights 0:0 New Mexico United H2H
S22:30Phoenix Rising FC 0:0 Orange County Blues H2H
S22:30Reno 1868 FC 0:0 Los Angeles Galaxy I H2H
Advertisements:
USA Women Premier League
68'Dayton Dutch Lions (w)

1

0:3 Cincinnati Sirens (w)[0-0] H2H
29'Old Dominion Cesena (w) 0:0 Philly Fever (w) H2H
29'New Jersey Wildcats (w) 0:0 Susa FC Women H2H
19:00Cleveland Ambassador -:- Motor City FC (w) Pred. H2H
20:00Colorado Rapids Wome -:- Utah Arrows SC Women Pred. H2H
F11:59FC Tulsa Spirit (w) 4:0 SouthStar Women[0-0] H2H
F13:00Florida Sol FC (w) 3:0 Florida Tropics (W)[0-0] H2H
F14:00Beach (w)

1

4:0 LA Salsa (w)

1

[0-0] H2H
S15:00St. Louis Lions Wome 0:0 Elite Girls Academy H2H
S16:00PSA Wildcats Women 0:0 Shimane Susanoo Magi H2H
S17:00FC Pride (W) 0:0 Chicago City SC (w) H2H
S17:00Orlando Kicks (w) 0:0 Team Boca Blast (w) H2H
S17:15Lady Demizes (w) 0:0 KC Courage (w) H2H
S18:00Gael Winslow Perth ( 0:0 Alabama (w) H2H
S18:00Mississippi Blues (w 0:0 Pensacola (w) H2H
S19:30Golden State Villa ( 0:0 Legends(w) H2H
S20:00Salvo SCпј€wпј 0:0 Rochester Lancers (w H2H
S22:00FC Arizona (w) 0:0 Albuquerque Sol (w) H2H
S22:00Primero De Mayo (w) 0:0 San Ramon (w) H2H
USA Women
19:45North Carolina (w) -:- Portland Thorns FC ( Pred. H2H
Advertisements:
22:00Seattle Reign (w) -:- Washington Spirit ( Pred. H2H
22:00Utah Royals (w) -:- Sky Blue FC (w) Pred. H2H
S20:30Houston Dash (w) 0:0 Orlando Pride (w) H2H
USA National Premier Soccer League
70'El Farolito SC

1

2:0 East Bay FC Stompers

2

[0-0] H2H
19:00Bostong -:- New York universe B Pred. H2H
19:00Hartford City FC -:- Kingston Stockade FC Pred. H2H
20:00Denton Diablos FC -:- Laredo Heat Pred. H2H
S13:30LC Aris 0:0 Minneapolis City SC H2H
S18:00FC Monmouth 0:0 Buxmont Torch FC H2H
S18:00Boston 0:0 Manhattan SC H2H
S18:00Dayton Dutch Lions 0:0 Chicago Fire Premier H2H
S18:00Electric City Shock 0:0 Atlantic City FC H2H
S19:00Greenville Triumph 0:0 Lansing Ignite FC H2H
S19:00Richmond Kickers 0:0 Chattanooga Red Wolv H2H
S19:00Evergreen 0:0 Cedar Stars Rush H2H
S19:00Lakeland Tropics 0:0 Weston H2H
S19:00Treasure Coast Trito 0:0 The Villages H2H
S19:00Tri Cities FC 0:0 Wake FC H2H
S19:30Atlanta SC 0:0 Greenville FC H2H
S20:00Forward Madison FC 0:0 FC Tucson H2H
Advertisements:
S20:00Tormenta FC 0:0 Orlando City U23 H2H
S20:00Winnipeg 0:0 Thunder Bay cold H2H
S20:00AHFC Royals 0:0 Texas United H2H
S20:30FA Euro 0:0 FC Lehigh Valley Uni H2H
S20:30FC Sonic Lehigh Vall 0:0 Des Moines Menace H2H
S22:00FC Golden State 0:0 Deportivo Coras H2H
S22:00Orange County FC 0:0 Albion SC Pros H2H
S22:00PDX FC 0:0 Ruth Portland H2H
Uruguay Segunda
S10:00Deportivo Maldonado 0:0 Rentistas H2H
S14:00Albion FC 0:0 Villa Teresa H2H
S14:00CA Bella Vista 0:0 CS Cerrito H2H
S14:00Central Espanol 0:0 Tacuarembo H2H
S14:00Torque 0:0 Villa Espanola H2H
S15:00CA Atenas 0:0 IA Sud America H2H
Ukraine Regional League
F05:00Agrolife Popilnyansk 8:2 Keramik Baranivka[4-1] H2H
F10:00FC Ra-Dent Chernivts

1

0:1 FC Nyzhni Stanivtsi[-] H2H
F10:05Desna Pogreby

2

1:1 Meliorator Bucha

1

4

[-] H2H
F10:05Kudrivka Irpin

1

2

5:0 Sokol Mikhailivka-Ru

2

3

[1-0] H2H
F10:55Sapfir Kramatorsk

3

5:0 Slavkhleb Slavyansk

1

[-] H2H
F11:00SC Poltava

2

2:2 FC Kobelyaky

2

[-] H2H
Advertisements:
F11:00FC Lyubomyr Stavyshe

3

1:1 Juniors Shpitki

2

[-] H2H
F11:00Avangard Bziv

1

3

3:1 Berkut Legion

1

[-] H2H
F11:00FC Petrikovka

4

3:2 FC Dnepragro Sinelni

6

[-] H2H
F11:00FC Legionary Dnipro

2

0:2 Avanhard Ordzhonikid

2

[-] H2H
F11:00FC Zorya

5

0:3 Khadzhibey Usatovo

3

[-] H2H
Professional Tunisian League 1
F11:00AS Gabes

1

3:3 J.S. Kairouanaise[0-0] H2H
F11:00U.S.Monastir

3

0:2 Stade Gabesien

1

[0-0] H2H
F11:00Sifakesi 2:0 US Ben Guerdane[0-0] H2H
F11:00CS.Hammam-Lif 3:1 Stade tunisien[0-0] H2H
F11:00Esperance Sportive d

1

1:2 C.A.Bizertin

1

[0-0] H2H
F11:00ES du Sahel

4

2:0 Club Africain

5

[0-0] H2H
F11:10Etoile Metlaoui

1

3:1 US Tataouine

1

[0-0] H2H
TAS Premier League
F01:15Glenn Nochi Knight

1

2:5 Devonport City[2-3] H2H
F02:30Clarence United

2

1:6 South Hobart[0-2] H2H
TAS Premier Championship
F00:30Launceston United 8:0 Launceston City B

2

[3-0] H2H
Toulon Tournament
F07:30Mexico U221

0:0 Ireland U21

2

[0-0] H2H
F10:00Japan U22 1:1 Brazil U22[0-0] H2H
Thai Premier League
F06:45Suphanburi FC

3

0:1 Samut Prakan City

3

[0-1] H2H
F07:00Trat FC

1

2:0 Sukhothai

1

1

[1-0] H2H
F08:00Prachuap Khiri Khan

3

0:0 Chiangrai United[0-0] H2H
F09:00Nakhon Ratchasima

2

2:1 Chainat FC

2

[1-0] H2H
Thai Division 1 League
F06:45Khonkaen FC

2

1:0 Kasetsart FC

3

[0-0] H2H
F07:00Udon Thani

1

3:2 Samut Sakhon

3

[1-2] H2H
F08:00Ayoubi Taya

3

1:1 Thailand Honda FC

3

[0-1] H2H
F08:00Army United F.C.

4

2:2 Bangkok Glass

1

3

[1-2] H2H
F09:00Ubon UMT United

4

0:0 BEC Tero Sasana[0-0] H2H
Syrian League
S10:00Al-Taleiah 0:0 Teshrin SC H2H
S13:30Al Wathbah 1:1 Al Nawair H2H
Swden Women Division 2
S08:00IFK Kalmar (w) 1:0 Sundsvalls DFF (w) H2H
S09:00Mallbackens IF (w) 0:1 IK Uppsala (w) H2H
Sweden U19
F10:00IFK Norrkoping U19

3

2:1 Vasalunds IF U19

3

4

[0-1] H2H
F06:30Qviding FIF 5:0 IS Halmia

1

[3-0] H2H
F07:30Vinbergs IF

2

0:1 Eslovs BK

2

[0-0] H2H
F08:00Onsala BK

1

2:1 FC Rosengard

2

[1-1] H2H
F10:00Angelholms FF

1

8:0 Stafsinge IF

1

[4-0] H2H
F10:30KSF Prespa Birlik

2

1:2 Ullared

3

[0-0] H2H
S08:00BK Olympic 0:0 Assyriska BK H2H
F07:00Newroz FC 1:3 Assyriska IF i Norrk[0-0] H2H
F08:00FC Stockholm Interna

2

3:0 Enskede IK

1

[2-0] H2H
F10:30Tyreso FF

1

3:0 Huddinge IF

1

[0-0] H2H
F08:00FK Almeboda/Linneryd

2

1:1 Nassjo FF

1

[0-0] H2H
F08:00IFK Berga 5:0 Raslatt SK

2

[0-0] H2H
F08:00IFK Hassleholm

3

1:3 IFO Bromolla IF[0-1] H2H
S08:15Osterlen FF 0:0 Asarums IF FK H2H
S09:00Dalstorps IF 0:0 Karlskrona AIF H2H
S09:00Rappe GOIF 1:0 Husqvarna FF H2H
F08:00Karlbergs BK

1

1:2 IFK Mora FK

1

[1-2] H2H
F08:00Enkoping 0:2 Hudiksvalls ABK

2

[0-1] H2H
F10:00Kungsangens IF 2:2 Sundbybergs

1

2

[0-2] H2H
F10:00Gamla Upsala SK 2:0 IFK Lidingo FK[0-0] H2H
F10:00Taby 3:1 IFK Stocksund[0-0] H2H
F08:00Kramfors-Alliansen

1

1:2 IFK Lulea

1

[1-1] H2H
F08:00Gottne IF 3:2 Sandviks IK

1

[2-0] H2H
F08:00IFK Umea 1:1 IFK Timra[0-1] H2H
F10:00Umea FC Academy 2:0 Skelleftea FF[1-0] H2H
F10:00Ytterhogdal IK 3:1 IFK Ostersund[0-0] H2H
S08:15Anundsjo IF 1:1 Taftea IK H2H
Sweden Div 3 Mellersta
F08:00Vargarda IK 2:3 Grebbestads IF[0-0] H2H
F10:00Vanersborgs IF 0:4 Orebro Syrianska IF[0-1] H2H
F10:00Stenungsunds IF

1

3:2 Torslanda IK

2

[0-2] H2H
F10:00IFK Amal 3:4 Vanersborg FK[0-0] H2H
F10:00IFK Uddevalla 1:4 IK Gauthiod[0-0] H2H
S09:00Nordvarmland FF 1:1 Savedalens IF H2H
Sweden 3.div Mellersta Norrland
F07:00Trosa Vagnharad SK 3:5 Hanvikens SK

3

[2-2] H2H
S05:00IFK Uppsala 0:0 IFK Osterakers Fk H2H
S06:00Nybro If 0:0 Saxemara IF H2H
S07:00Frammestads IK 0:0 Skoftebyns IF H2H
S07:00Tranas FF 0:0 IK Sleipner H2H
S07:00Brottby 0:0 BKV Norrtalje H2H
S07:00FBK Balkan 0:0 IF Limhamn Bunkeflo H2H
S07:00FBK Karlstad 0:0 IFK Olme H2H
S07:00Kungsor BK 0:0 IFK Sunne H2H
S07:30Vaxjo Norra IF 0:0 Solvesborgs GoIF H2H
S08:00Alingsas IF 0:0 Trollhattans BoIS H2H
S08:00Hogsby IK 0:0 Lindo FF H2H
S08:00Eneby BK 0:0 Smedby AIS H2H
S08:00Alsens IF 0:0 IF Algarna H2H
S08:00Iggesunds IK 0:0 Frösö IF H2H
S08:00Soderhamns FF 0:0 Solleftea GIF FF H2H
S08:00Kiruna FF 0:0 Harads IF H2H
S08:00Vallentuna BK 0:0 Marsta IK H2H
S08:00Kulladal 0:0 FC Trelleborg H2H
S08:00Torsakers IF 0:0 Slätta SK H2H
S08:00BK Nora 0:0 Adolfsbergs IK H2H
S08:00Pukebergs BK 0:0 IFK Grimslov H2H
S08:00Amby IF 0:0 IFK Eskilstuna H2H
S08:00Tullinge TP FK 0:0 Vasterhaninge IF H2H
S08:00Skene IF 0:0 Hogaborgs BK H2H
S08:00Gnosjo IF 0:0 IFK Fjaras H2H
S08:00Anderstorps IF 0:0 Hoganas BK H2H
S09:00Raa IF 0:0 Varbergs GIF FK H2H
S09:00Mjolby AI FF 0:0 Tenhults IF H2H
S09:00Markaryds IF 0:0 Almhults IF H2H
S09:00Gimonäs Umeå I 0:0 Ohtana/Aapua FF H2H
S09:00Fanna BK 0:0 Vartans IK H2H
S09:00GIF Nike 0:0 Malmo City FC H2H
S09:00IF Lodde U19 0:0 Sodra Sandby IF H2H
S09:00Bollnas GIF FF 0:0 Forssa BK H2H
S09:00Fagersta Sodra IK 0:0 Rengsjo SK H2H
S09:00FK Karlshamn United 0:0 Horvikens IF H2H
S09:00IFK Karlshamn 0:0 Lindsdals IF H2H
S10:00Vimmerby IF 0:0 Torstorps IF H2H
S10:00IFK Harnosand 0:0 Svartviks IF H2H
Sweden Superettan
F10:00IK Frej Taby

1

1:3 Dalkurd FF

1

[0-2] H2H
F10:00IK Brage

2

2:0 Trelleborgs FF

1

1

[1-0] H2H
F10:00Varbergs BoIS FC

1

3:2 Norrby IF

4

[1-0] H2H
F10:00Osters IF 2:2 Brommapojkarna

1

[1-0] H2H
F11:59Degerfors IF

1

3:2 Vasteras SK FK

2

[0-0] H2H
F08:00Lunds BK

2

1:1 Lindome GIF

2

[0-1] H2H
F09:15Landskrona BoIS

2

0:0 Skovde AIK

5

[0-0] H2H
F10:00Assyriska Turab IK J 0:0 Kristianstads FF[0-0] H2H
F10:00Atvidabergs

1

3:1 IK Oddevold

3

[2-1] H2H
F10:00FC Trollhattan

3

3:2 Eskilsminne IF[1-2] H2H
F10:00Tvaakers IF

1

1:1 Oskarshamns AIK[0-1] H2H
F11:00Torns IF 1:3 Ljungskile

1

[0-0] H2H
Sweden Division 1
F08:00Rynninge IK

3

6:4 Nykopings BIS

6

[5-2] H2H
F10:00Carlstad United BK 1:1 Tegs SK[1-0] H2H
F10:00Karlslunds IF HFK 2:1 Sollentuna United

1

1

[0-0] H2H
F11:00Gefle IF 0:1 Sandvikens IF[0-0] H2H
SVK U19 A
F05:00DAC Dunajska Streda

1

1:2 Slovan Bratislava U1

1

[1-0] H2H
F05:00FC Nitra U19

2

3:1 FK Zeleziarne Podbre

3

[1-0] H2H
F05:00Spartak Trnava U19 1:2 SCP RuzomberokU19

2

[0-1] H2H
Spanish Bizkaia-Tercera Division
F13:00U.M. Escobedo

5

0:1 Alaves B

3

[0-0] H2H
F13:00Sestao

1

3:1 UD Poblense

2

[0-0] H2H
F13:30G. Segoviana

5

0:1 CP Villarrobledo

6

[0-0] H2H
F07:15EiPozo Murcia Turist 3:3 F.C.Barcelona Futsal

1

[0-2] H2H
F12:30UD Logrones

3

0:0 Hercules

7

[0-0] H2H
F14:30Ponferradina

3

1:0 FC Cartagena

1

3

[0-0] H2H
Southern Sweden
S06:00Angered BK 0:0 Dalen/Krokslatt H2H
S08:00Garda BK 0:0 Vastra Frolunda H2H
S08:00Jonsereds IF 0:0 Hisingsbacka FC H2H
S09:00IK Kongahalla 0:0 Lerkils IF H2H
Singapore National Football League
F05:00Balestier United RC

2

2:7 Sporting Westlake

1

[2-2] H2H
F05:00Singapore Khalsa Ass

1

1:2 Singapore Armed Forc[1-1] H2H
F05:00Tiong Bahru

1

3:0 Police SA

1

[2-0] H2H
F08:00Eunos Crescent FC

2

1:7 Yishun Sentek Marine[0-2] H2H
Singapore League
F05:30Home United FC

1

4:4 Singapore Warriors[1-2] H2H
F05:30Albirex Niigata FC

1

3:1 Tampines Rovers FC

5

[2-0] H2H
Serbia Srpska Liga
F11:30FK Sremcica

3

1:0 Stepojevac Vaga

3

[0-0] H2H
Rwanda cup
F09:00Espoir FC

2

1:1 Gicumbi FC

2

[1-1] H2H
F09:00Bugesera

1

2

1:2 Intare FC

4

[0-0] H2H
F09:00Police FC Kibungo

1

1:1 Etoile de LEst

2

[1-1] H2H
F09:00Kiyovu FC

2

0:1 Mukura

3

[0-1] H2H
Russian Matches
F03:00Ural S Oblast Reserv

3

4:4 Luch Energiya Vladiv

1

[3-2] H2H
F06:00Ural-Povolzhie U21

3

1:5 Center U21

4

[0-1] H2H
F09:00Zapad U21

3

2:1 Russia U20

1

[0-0] H2H
Russia Division 3
F04:50Kotelniki-M

2

2:3 Lytkarino

1

4

[1-1] H2H
F04:50Meteor Peresvet 2:1 Sinkovo Novosinkovo[0-0] H2H
F04:50Lobnya 2 5:1 FC Antey Taldomsky

2

[4-0] H2H
F05:00FC Schelkovo 1:3 Kotelniki[1-1] H2H
F05:00Olimp Fryazino

2

1:5 Olimpik Mytischi

1

[0-2] H2H
F05:00Tonar Gubino

1

2:4 FCSH Vostok-Elektros[1-1] H2H
F05:00Vybor Odintsovo

2

2:6 Nara-ShBFR Naro-Fomi

2

[2-3] H2H
F05:00Chayka Korolev

1

1:0 Fiztekh Dolgoprudny

6

[1-0] H2H
F05:00FK Kampina Stupino

1

2:0 SK Khimik Voskresens[1-0] H2H
F05:00FC Lukhovitsy

2

3:2 Kristall Zarechye[1-0] H2H
F05:00Komprag Avsnunino 1:0 FK Energiya Elektrog

3

[0-0] H2H
F05:15Argent Alliance Star 3:1 Dussh Krasnoznamensk

3

[3-0] H2H
F05:20Gorki 2 Odintsovo

1

4:0 FC AO Morp Mozhaisk[1-0] H2H
F06:00FC Zenit Izhevsk-M

1

1:1 Syzran 2003-M

1

[0-1] H2H
F07:00FC Yelets 6:0 FC Kosmonavt Kaluga

2

[2-0] H2H
F07:00Konoplev Football Ac

2

0:1 Krilya Sovetov Cpf

3

[0-0] H2H
F07:00Baltavto

1

3

6:1 Samson St Petersburg

1

[3-1] H2H
F07:35Sdusshor-Volga-M

2

0:3 Dorozhnik Kamenka

6

[0-1] H2H
F07:55FC Peresvet-2 Domode

3

5:3 Zorkiy-2 Krasnogorsk

3

[0-2] H2H
F08:00FC Lokomotiv Nizhny

1

5:0 Lada Dimitrovgrad

2

[2-0] H2H
F08:55FC Olimp Odintsovo

1

2:8 Smerch Zvenigorod[2-4] H2H
F08:55Shinnik Nizhnekamsk

1

3:3 FC Energetic

1

[2-1] H2H
F09:00FC Neftegrad Almetye

1

1:1 Rubin Kazan B[1-1] H2H
F10:00Khimik Dzerzhinsk

5

2:2 Mordoviya Saransk II

1

[-] H2H
F10:00Metallurg-M Lipetsk

3

3:2 FK Tambov-M

1

[-] H2H
F10:00Druzhba-MCC Krasnoje

1

1:3 FK KF

2

[-] H2H
F10:10Sudostroitel-Rdyussh

1

2:3 FC Khasavyurt

1

[-] H2H
F11:00FC Sergiev Posad

3

1:3 Keramik Balashika

1

3

[-] H2H
F11:00GNS Spartak

1

1

2:1 PSK Pervorechenskoye

5

[-] H2H
F11:00A multi GARP reserve

2

3:0 Lobnya

1

2

[-] H2H
F11:00Znamya Noginsk

1

4:0 FK Istra

2

[-] H2H
F11:00Saturn-M Ramenskoye

1

1:3 Lyubertsy

1

[-] H2H
F11:00FC Vidnoe

2

0:4 US Mozhaysk

2

[-] H2H
F11:00Oka Stupino

3

1:4 FC Vityaz Noginsk

2

[-] H2H
F11:00Orbita-Junior Dzerzh

1

4

3:2 Balashikha

1

3

[-] H2H
F11:00Sdyusshor Bronnitsy 8:0 FK Konev Bor

1

[-] H2H
F11:00Zenit Penza

1

7:0 Druzhba Yoshkar-Ola

1

2

[-] H2H
F11:00FK Znamya Truda 2

1

0:3 Kraskovo Moskovskaya[-] H2H
F11:00Metallist Korolev 3:0 FC Olimp-2 Moscow

1

[-] H2H
F11:00Universport-Progress

2

0:2 Urozhay-2 Krasnodar

1

[-] H2H
F11:00Prialit Reutov

3

2:1 Vityaz Podolsk[-] H2H
F11:35SS-2 VO Zvezda St. P 2:2 FC Sertolovo

2

[-] H2H
F11:59Lokomotiv Liski

1

4:2 Avangard-2 Kursk

1

[-] H2H
F11:59Legion Ivanteevka

3

2:1 UOR-5 Egoryevsk[-] H2H
F11:59Neva Legirus D

2

8:1 Fortuna

2

[-] H2H
F12:30Algorithm St. Peters 3:1 Market Sveta

1

[-] H2H
F13:00Kolomyagi 47

3

4:2 SPbPU St Petersburg

4

[-] H2H
QLD Division 1
F03:15Rochedale Rovers

1

2:0 Ipswich knights SC[1-0] H2H
F04:05Holland Park Hawks F 1:6 Sunshine Coast Wande[0-4] H2H
F04:05Souths United

2

2:1 Capalaba Bulldogs

2

[1-1] H2H
F04:10Mitchelton FC

1

2:2 Brisbane Wolves

1

[0-1] H2H
F04:15Logan Lightning

1

1:2 Southside Eagles[0-2] H2H
Poland Division 4
F08:00KS Legionovia Legion 6:0 Sokol Ostroda[3-0] H2H
F10:00Ursus Warszawa

4

4:4 Lechia Tomaszow Mazo

1

[0-0] H2H
F11:00Baltyk Gdynia

1

3:1 Lech II Poznan

1

[0-0] H2H
F11:00Baltyk Koszalin

2

1:0 KP Calisia Kalisz

1

2

[0-0] H2H
F11:00Jarota Jarocin 2:4 KP Starogard Gdanski

1

[0-0] H2H
F11:00KS Wierzyca Pelplin

3

1:3 Gornik Konin

2

[0-0] H2H
F11:00Swit Skolwin

1

2:0 Chemik Bydgoszcz

3

[0-0] H2H
F11:00Radunia Stezyca

1

4:1 KS Polonia Sroda Wlk

2

[0-0] H2H
F11:00Ruch Wysokie Mazowie

1

1:3 MKS Elk

2

[0-0] H2H
F11:00Sokol Aleksandrow Lo 3:0 Victoria Sulejowek

2

[0-0] H2H
S09:00Unia Skierniewice 0:0 Legia Warszawa B H2H
S16:00Liniers 0:0 Real Pilar H2H
Philippines UFL
S03:30Stallions FC 1:1 Mendiola FC H2H
S04:00Kaya FC 1:0 Global FC H2H
Paraguayan Division 2
S10:00Resistencia SC 1:1 Club Fernando de la H2H
New Zealand NRFL Premier Division Women
S02:00Otago University AFC 0:0 Mosgiel AFC Women H2H
New Zealand Cup
F02:00Lower Hutt City

1

3

2:2 Miramar Rangers

4

[2-1] H2H
S21:00Nelson Suburbs 0:0 Ferrymead Bays H2H
S22:00East Coast Bays 0:0 Melville United H2H
NSW-N Premier League
F00:30Lambton Jarvis

3

2:0 Hamilton Olympic[2-0] H2H
F03:00Broadmeadow Magic

3

2:0 Lake Macquarie

1

[1-0] H2H
Norwegian Junior U19
F07:00Sandnes UlfU19 4:3 Sandefjord U19

2

[0-1] H2H
Norway Division 4
F07:00Viking B

1

3:1 Storms BK

2

[1-0] H2H
F08:00Lokomotiv Oslo

1

1:2 Orn-Horten

2

[0-1] H2H
F08:00Flint

1

2:1 Pors Grenland

2

[1-1] H2H
F09:00Vindbjart

1

4:2 Madla IL

3

[0-2] H2H
F09:00Brumunddal

1

2:3 GjГёvik-Lyn

1

[1-1] H2H
F10:00FK Tonsberg 2:0 Drobak-Frogn IL[1-0] H2H
F10:00Orkla

1

1:1 Kolstad

3

[0-1] H2H
F10:00Honefoss BK

2

2:0 Skjetten Fotball

2

[0-0] H2H
F11:59Ullern FC 4:0 Norild

2

[0-0] H2H
F11:59Verdal

1

2

2:2 Steinkjer FK

1

2

[0-0] H2H
F11:59Traff

1

3:0 Molde B

3

[0-0] H2H
S07:00Valdres FK 0:0 Djerv 1919 H2H
S09:00SK Herd 1:1 Sunndal H2H
S09:00Bergen Nord 0:1 Vard Haugesund H2H
S09:00Fyllingsdalen 0:1 Lysekloster H2H
S10:00Eidsvold IF 1:0 Lorenskog H2H
S10:00Spjelkavik 1:0 Arvoll H2H
S10:00Grei 1:1 Lyn Oslo H2H
S10:00Halsen 0:1 Follo H2H
S10:00Mandalskameratene 1:0 Staal Jorpeland H2H
S13:30Finnsnes 1:1 Junkeren H2H
F08:30Fram Larvik

1

3:0 Asane Fotball[1-0] H2H
F10:00Oppsal

1

1:3 Asker

2

[0-1] H2H
F10:00Sotra 2:0 Kjelsas

2

[0-0] H2H
Norway 2.Liga
F06:00Egersunds IK

1

5:1 Hodd

1

[2-0] H2H
F10:00Levanger FK

2

0:2 Fredrikstad

2

[0-1] H2H
F10:00Nardo FK

4

0:0 Stjordals Blink

1

[0-0] H2H
Norwegian Tippeligaen
F11:59Haugesund

2

1:1 Brann

1

[0-0] H2H
Norway Adeccoligaen
F09:30Kongsvinger 4:2 Start Kristiansand[0-0] H2H
Myanmar Professional League
F05:00Hantharwady United

1

0:0 Yadanabon FC[0-0] H2H
F05:00Southern Myanmar

2

0:4 Ayeyawady united

1

[0-3] H2H
F05:00Shan United 1:1 Chinland

1

[0-0] H2H
F05:30Zwekapin United

2

2:2 Mahar United[2-0] H2H
Malawi Premier League
F08:30Blue Eagles

1

2:1 Big Bullets FC[1-1] H2H
F08:30Ntopwa United FC 0:1 Kamuzu Barracks

4

[0-1] H2H
F08:35Mlatho Mponela FC

3

2:0 Chitipa United

3

[2-0] H2H
Moldova Division 2
S11:30FC Tighina 0:0 Victoria Bardar H2H
S11:30Dacia-Buiucani 1:1 Iskra Stal Ribnita H2H
S11:30Real Succes 0:0 FC Singerei H2H
S11:30FC Cahul-2005 1:1 Glodeni H2H
Moldova Divizia Nationala
F11:00Codru Lozova

3

0:2 Sheriff Tiraspol

2

[0-0] H2H
F13:00CS Petrocub

4

4:1 Speranta Nisporeni[0-0] H2H
Mongolia Premier League
S03:00Anduud City FC 0:1 Deren FC H2H
S06:00Athletic 220 FC 1:0 Khaan Khuns H2H
Liga Super Malaysia
F09:00Selangor

1

2:1 Kuala Lumpur

2

[1-0] H2H
F09:00Melaka

2

3:3 Terengganu

2

[2-1] H2H
Malaysia Premier League
F04:45Selangor United

2

1:3 Pulau Pinang

1

[0-0] H2H
F08:15Sabah

3

1:0 Negeri Sembilan

2

[0-0] H2H
F09:00UKM FC

1

2:3 PDRM

1

[1-1] H2H
Malaysia FAM League
S04:45Banggol Tokku FC 1:0 Tun Razak FC H2H
S04:45Ultimate FC 0:0 JBFA H2H
S08:15Kuching FA 1:0 SAMB FC H2H
Maldives Premier League
S07:00TC Sports Club 0:0 VICTORY SC H2H
S11:59Foakaidhoo FC 0:0 United Victory H2H
Lithuania - 2.Division
F06:00Nevezis Kedainiai

2

0:0 Banga Gargzdai

2

[0-0] H2H
F07:00Siauliai

3

1:0 Dziugas Telsiai

1

2

[1-0] H2H
F10:00FK Minija

2

3:4 Kupiskis

2

[1-3] H2H
Lithuania - 1.Division
F11:59Suduva 2:1 Baltija Panevezys

1

2

[0-0] H2H
S10:00Stumbras 0:0 FK Palanga H2H
Iceland 4 Deild
F11:59Samherjar

4

1:1 Skautafelag Reykjavi

1

[0-0] H2H
Iceland 3 Deild
F10:00Augnablik Kopavogur

2

1:4 Kordrengir[0-2] H2H
Latvia Division 2
S08:00Grobina 0:0 FK Auda Riga H2H
S08:00Tukums-2000 0:0 New Project H2H
S08:00Caramba/Dinamo Riga 0:0 FK Smiltene BJSS H2H
S08:00JDFS Alberts 0:0 Balvu Vilki H2H
S08:00Rezekne/BJSS 0:0 Super Nova H2H
Latvian Higher League
F08:00Jelgava

2

0:1 FK Valmiera

5

[0-1] H2H
F09:10Rigas Futbola skola

2

4:1 FK Ventspils

1

3

[1-1] H2H
F11:59FK Liepaja

4

1:2 Fk Riga

3

[0-0] H2H
Latvia Cup
S08:30FK Auda Riga 1:1 Tukums-2000 H2H
S11:00Salaspils 1:0 Jaunba / Upesciems H2H
S11:00Kalupe 0:0 New Project H2H
Laos Division 1
F05:00Bears Lao FC 4:3 KPS FC[2-3] H2H
S05:00Lao Army FC 2 0:0 Trinity FC H2H
S05:00Lao Police FC 2 0:0 Master 7 FC 2 H2H
K League Challenge League
F06:00Daejeon Citizen

3

1:3 Ansan Greeners FC

2

[1-0] H2H
F06:00Suwon City

3

2:0 Ansan Mugunghwa FC[1-0] H2H
Korea League
F06:00Seongnam FC

1

2

1:1 Gyeongnam FC

2

[0-0] H2H
F06:00Ulsan Hyundai FC

1

1:0 Pohang Steelers[1-0] H2H
F06:00Incheon United

3

0:1 Jeonbuk Hyundai Moto

1

[0-0] H2H
F06:30Daegu FC

1

2:2 Gangwon FC

3

[1-2] H2H
Kenya Super League
F08:00Nairobi Stima

2

1:2 Posta Rangers

1

[1-1] H2H
Korea Challengers League
S03:00Jungnang Chorus Must 0:0 Ulsan Citizens H2H
S03:00Pyeongchang FC 0:0 Seoul United H2H
S03:00Gimpo FC 0:0 Pocheon FC H2H
S04:00Goyang FC 0:0 Yangju Citizen H2H
S04:00Yeoju Sejong 0:0 Jeonju Citizen FC H2H
S04:00Chuncheon Citizen 0:0 Pyeongtaek Citizen H2H
S04:00Gyeongju Citizen 0:0 Yangpyeong H2H
S04:00Hwaseong FC 0:0 Icheon Citizen H2H
S04:00Siheung City 0:0 Paju Citizen FC H2H
S06:00Cheongju Jikji 0:0 Chungju Citizen H2H
Kazakhstan Premier League
F10:00FK Aktobe Lento

1

0:1 Tobol Kostanai[0-0] H2H
Kazakhstan Division 1
F07:00Bulat Temirtau

1

1:1 Tarlan

1

[1-0] H2H
F08:00Zhetysu II

3

1:0 Ekibastuzets

1

[0-0] H2H
Kampuchea Super League
S04:30Electricite du Cambo 0:1 Phnom Penh FC H2H
S07:00National DM FC 1:1 Svay Rieng FC H2H
Japan Challenge League Women
S22:00FC Jumonji Ventus (w 0:0 Tokiwagi Gakuen High H2H
S22:00JFA Academy Fukushim 0:0 Norddea Hokkaido (w) H2H
J-League Division 3
F04:00SC Sagamihara

2

1:0 Gamba Osaka U23

1

[1-0] H2H
F04:00Fujieda MYFC 1:2 Kataller Toyama[1-0] H2H
F05:00Kamatamare Sanuki

2

3:0 Yokohama SCC[1-0] H2H
F05:00Roasso Kumamoto

1

1:2 FC Tokyo U23

1

[0-0] H2H
J-League Division 2
F05:00Omiya Ardija 2:1 FC Gifu

2

[1-1] H2H
F05:00Ventforet Kofu 0:2 Tokyo Verdy[0-1] H2H
F05:00JEF United Ichihara

1

2:1 Kagoshima United[0-0] H2H
F05:00Zweigen Kanazawa FC

1

0:0 Ehime FC

2

[0-0] H2H
F05:00Yokohama FC

2

1:2 Tokushima Vortis[0-1] H2H
F06:00Montedio Yamagata 1:0 Mito Hollyhock

1

[0-0] H2H
F06:00Albirex Niigata 2:0 Tochigi SC

1

2

[0-0] H2H
F06:00Fagiano Okayama

1

1:1 Renofa Yamaguchi

2

[0-0] H2H
F06:00Kyoto Sanga

1

2:2 FC Ryukyu

1

[1-1] H2H
Japanese womens Cup 2
S07:30Devonport City 0:0 Riverside Olympic H2H
S22:00AS Harima ALBION (w) 0:0 Cerezo Osaka Sakai H2H
Japan Futsal League
S02:00Voscuore sendai Futs 0:0 Espo Lada Hokkaido F H2H
90'Trapani

3

2:0 Piacenza

2

[0-0] H2H
Iraqi Premier League
F10:00Al Quwa Al Jawiya

4

1:1 AL Minaa

1

4

[0-0] H2H
F10:00AI Kahrabaa 1:0 Al Bahri[0-0] H2H
F13:30Al Zawraa

1

2:1 Naft Al Junoob

3

[0-0] H2H
Republic of Ireland National League Women
S09:00Shelbourne (w) 1:0 Cork City Women H2H
International Club Friendly
S07:00SV Pullach 0:0 FC Memmingen H2H
S10:00Luch Energiya 1:1 Saturn Moscow H2H
S10:00Qarabag 1:1 Sabail FC H2H
S13:00NK Duplek 0:0 NK Mura 05 H2H
S20:00Club Sport Emelec 0:0 Barcelona SC(ECU) H2H
Indonesia Super League
S04:30Bhayangkara Surabaya 0:0 Persela Lamongan H2H
S07:30Persebaya Surabaya 0:0 Barito Putera H2H
S09:00Persija Jakarta 0:0 Pusamania Borneo FC H2H
Indonesia Division 1
S04:30PSM Makassar 0:0 Persipura Jayapura H2H
Iceland U19 League
F10:00Fylkir/Ellidi U19 2:3 Fjolnir U19

2

[2-2] H2H
F10:00Haukar U19

5

3:1 FH Hafnarfjordur U19

1

3

[1-0] H2H
Iceland Premier Division
F11:59Valur Reykjavik

1

5:1 IBV Vestmannaeyjar

3

[0-0] H2H
F11:59Akranes

3

1:3 KR Reykjavik

1

[0-0] H2H
F13:00KA Akureyri

3

2:1 Grindavik

3

[0-0] H2H
Iceland Division 2
F10:00IR Reykjavik

3

2:0 KF Fjardabyggd

3

[1-0] H2H
F10:00KF Gardabaer

1

2:3 Volsungur husavik

2

[2-1] H2H
F10:00UMF Vidir

1

0:1 Vestri

2

[0-1] H2H
S10:00Leiknir F 1:1 UMF Selfoss H2H
S10:00Tindastoll Sauda 1:1 Throttur Vogum H2H
Iceland Division 1
F11:59Leiknir Reykjavik

4

0:3 Thor Akureyri

2

[0-0] H2H
Georgia Division
F10:00FC Gagra

3

1:0 FC Telavi

1

[0-0] H2H
Georgia Primera Division
F10:00Torpedo Kutaisi 5:3 Chikhura Sachkhere

1

[4-1] H2H
F13:00Lokomotiv Tbilisi

5

1:0 Dinamo Batumi

2

[0-0] H2H
Finland Kolmonen Cup
F07:00Gnistan Helsinki

2

1:0 JS Hercules

1

[1-0] H2H
Finland Kolmonen
F06:00ToVe Pori 1:0 PIF Parainen

3

[1-0] H2H
F07:00AC Oulu Akatemia 5:1 RoPo

1

[0-1] H2H
F07:00Esse IK

2

1:3 Narpes Kraft

2

[1-1] H2H
F07:00PS Kemi Academy

1

0:0 Roi United

3

[0-0] H2H
F07:00Saaksjarven Loiske 3:3 TP-T

1

[2-2] H2H
F08:00HaPK

3

0:2 Ri Pa

2

[0-2] H2H
F08:00NOPS

4

4:1 PS-44 Valkeakoski[2-0] H2H
S08:00KaIK TePa 0:0 Sporting Kristina H2H
Finland Ykkonen Women
F07:00PK Keski Uusimaa (w) 7:1 GBK Kokkola (W)

1

[2-1] H2H
F08:00PK-35 RY (W)

1

4:1 HPS (w)[1-0] H2H
Finland Women Premier League
S11:00Honka Espoo (w) 0:0 TiPS Vantaa (w) H2H
S11:00Y Ilves (W) 0:0 Jyvaskylan Pallokerh H2H
S11:00Merane (w) 0:0 HJK Helsinki (w) H2H
S11:00KuPs пј€Wпј‰ 0:0 TPS Turku (w) H2H
S11:00Aland United (w) 0:0 ONS (w) H2H
Finland Suomen Cup
F09:00IFK Mariehamn

2

0:2 Ilves Tampere[0-2] H2H
Finland Championship U20
F04:00NJS Nur Miers dimens 4:0 TPVTampereU20

2

[2-0] H2H
F07:00Ilves U20 6:1 KaaPo U20[3-0] H2H
F07:15FC Espoo U20

2

3:2 FC Lahti Academy U20

4

[0-1] H2H
F07:15TPS Turku U20

1

2:0 Atlantis U20

4

[1-0] H2H
F08:00HJK Helsinki U20

2

0:1 SJK Akatemia U20

1

[0-0] H2H
F11:59FC Honka U20

1

2:0 GrIFK U20[0-0] H2H
FFSA SLR
F03:40Adelaide Comets Rese 1:0 Adelaide Olympic Res[0-0] H2H
FFSA PL
F01:30White City Woodville

3

2:2 Sturt Lions

2

[2-2] H2H
F01:30Fulham United FC

1

2:4 Adelaide Victory

1

[1-2] H2H
F01:30Noarlunga United

2

0:4 Western Strikers SC[0-1] H2H
F04:30Seaford Rangers

2

4

0:3 Modbury Jets

1

[0-0] H2H
F05:30Cumberland United FC

1

2:0 West Bay[0-0] H2H
S01:30Salisbury United 0:0 Playford City Patrio H2H
Faroe Islands Division 1
S09:00B36 Torshavn II 1:1 Toftir B68 H2H
Faroe Islands Formuladeildin
S13:00EB Streymur 1:1 Vikingur Gotu H2H
S14:00NSI Runavik 1:0 AB Argir H2H
Estonia II Liiga
S06:00Tartu FC Santos 1:1 Lootus Kohtla-Jarve H2H
Estonia Teine Liiga
F06:00FC Nomme United 5:1 Paide Linnameeskond

1

[3-1] H2H
F11:59Tabasalu Charma 1:3 Vandra JK Vaprus

1

[0-0] H2H
S11:59Voru JK 1:1 Pohja-Tallinna JK Vo H2H
Estonia Esi Liiga
F06:00Tallinna FC Levadia

1

2

1:2 Elva

2

[1-2] H2H
F06:00JK Tallinna Kalev II 4:2 Vaprus Parnu

1

[2-2] H2H
Estonia Champions League
F06:00FC Maardu

3

3:8 FC Flora Tallinn

1

[0-3] H2H
F09:00Nomme JK Kalju 3:2 Trans Narva

3

[1-2] H2H
F11:59FC Kuressaare

2

1:1 Tartu JK Maag Tammek

3

[0-0] H2H
Ecuador Campeonato Serie B
S15:30CD Independiente Jun 0:0 CD Puerto Quito H2H
S16:00CDS Santa Rita 1:0 Orense SC H2H
S16:00CD Clan Juvenil 0:0 Liga de Loja H2H
S17:00Manta FC 0:0 Gualaceo SC H2H
Dominican Republic Liga
S16:00Barcelona Atletico 0:0 UniversidadO M H2H
S18:00Cibao FC 0:0 Atletico San Cristob H2H
Denmark Woman League Divison 2
S04:30ASA Aarhus (w) 0:0 IF Lyseng (w) H2H
S06:00Fortuna Hjorring B ( 0:0 Varde (w) H2H
S09:00Vejle (w) 1:1 Aarhus 1900 (w) H2H
S09:00Herlufsholm GF (w) 1:1 Sundby BK (w) H2H
S09:00Skovlunde IF B (w) 0:1 Osterbro IF (w) H2H
S09:00Odense BK (w) 1:1 Boldklubben AF 1893 H2H
S09:00Farum (w) 1:1 Naesby BK (w) H2H
S09:00Vildbjerg SF (w) 1:1 Aalborg (w) H2H
Denmark Jyllandsserien P1
S07:00Helsted Fremad IF 0:0 Morso FC H2H
S07:00Vorup FB 0:0 Aalborg Chang H2H
S07:00Agerbaek/Starup 0:0 Fuglebakken H2H
S07:30IF Skjold Sæby 0:0 Randers FC (Youth) H2H
S07:30Soften GF 0:0 IF Lyseng 2 H2H
S07:30Aarhus 1900 0:0 FC Horsens H2H
S08:00Herning KFUM 0:0 Tjorring IF H2H
S08:00Bramming B 0:0 FC Skanderborg H2H
S10:00Frederikshavn 0:0 AGF Aarhus (Youth) H2H
Denmark Fynsserien
S09:00Flemlose Haarby 0:0 Arslev BK H2H
Denmark - 4.Liga
F09:30Aalborg young 1:6 Viby IF

1

[1-4] H2H
F09:45Herlev IF

4

5:0 Greve Fodbold

2

[1-0] H2H
F09:45FA 2000

1

7:1 Kastrup[3-0] H2H
F09:45BK Fremad Valby

2

1:1 KFUM Roskilde

1

[0-0] H2H
F10:00GVI

3

0:2 Avedore IF

2

[0-0] H2H
S09:30AB Tarnby 0:0 Taastrup FC H2H
S09:30Holbaek 0:0 Karlslunde IF H2H
S09:30IF Skjold Birkerod 0:0 BSF H2H
S09:30Ledoje-Smorum Fodbol 0:0 Allerod H2H
S09:30Naesby 0:0 Varde H2H
S09:30Otterup 0:0 Kolding BK H2H
S09:30Oure Skolernes 0:0 Silkeborg KFUM H2H
S09:30Holstebro BK 0:0 Vinder Vatanspor-VRI H2H
S09:30IF Lyseng 0:0 NГёrresundby 2 H2H
S09:30VSK Arhus 0:0 FC Djursland H2H
S09:30Hedensted 0:0 B 1913 Odense H2H
S09:30Union 0:0 Rishoj H2H
S09:30TFC Odsherred 0:0 B1908 H2H
F08:00Aarhus Fremad

1

1:2 Vanlose

4

[0-1] H2H
F08:00Jammerbugt

2

2:1 Kolding FC

1

[1-1] H2H
F08:00Middelfart G og

1

4:1 Skive IK

1

[3-0] H2H
F08:00Ringkobing

1

2

1:2 B93 Copenhagen

1

[0-0] H2H
F09:45Bronshoj

2

2:3 AB Copenhagen

3

[2-1] H2H
F09:50HIK Hellerup

1

1:4 Brabrand[1-2] H2H
Denmark - 2.Liga
F08:00Dalum

3

1:2 Vegar

2

[0-1] H2H
F08:00Kjellerup

2

1:2 Hillerod Fodbold

1

[0-0] H2H
F08:00Odder IGF

1

2:0 Marienlyst

2

[1-0] H2H
F08:00FC Sydvest

4

1:2 BK Frem

1

[0-1] H2H
F08:00Tarup Paarup IF

1

2:3 BK Avarta

2

[0-1] H2H
S08:00Skovshoved 0:0 B 73 Slagelse H2H
S11:00Dolni Benesov 1:1 Rymarov H2H
S11:00Hlucin 1:1 Frydek-Mistek H2H
S11:00Sardice 1:1 Lisen H2H
S11:00Slavia Kromeriz 1:1 Vrchovina H2H
S11:00Odra Petrkovice 1:1 Spartak Hulin H2H
F04:15Benesov 2:3 SK Prevysov[2-1] H2H
F04:15Radotin 1:1 Vysehrad[0-0] H2H
F07:00Slovan Velvary 1:3 Dobrovice[1-2] H2H
S04:15Loko Vltavin 0:0 Stechovice H2H
Colombia U20 League
S13:00Once Caldas U20 0:0 Barcelona Bogota U20 H2H
S13:00Alianza Tolima U20 0:0 Atletico Bucaramanga H2H
S13:00Ferrovalvulas U20 0:0 Deportes Tolima U20 H2H
S13:00Sol de Oriente U20 0:0 Total Soccer FC U20 H2H
S15:00CD Real Santander U2 0:0 Alianza Petrolera U2 H2H
S16:00Maracaneiros U20 0:0 Plata Vino Tinto Oro H2H
China Reserves League
F03:30Beijing GuoAn (R)

1

3:1 Shanghai Shenhua Res

1

[2-0] H2H
F03:30Shanghai SIPG Reserv

3

4:1 Guangzhou Evergrande

1

[3-0] H2H
Chile Tercera
S15:00Real Juventud San Jo 1:1 Osorno H2H
S15:00ProvincialTalagante 0:0 CD Trasandino de Los H2H
S16:00CD Municipal Mejillo 1:0 Club Deportivo Pilma H2H
S18:00D. Concepcion 0:0 Deportes Rengo H2H
Chile Primera D
74'Deportes Recoleta

3

2:1 General VelAsquez

3

[0-0] H2H
73'AC Colina

1

0:0 Independiente de Cauquene

2

[0-0] H2H
29'San Antonio Unido

1

0:1 San Marcos de Arica H2H
F04:00Lhasa Chengtou

2

0:0 Hubei Chufengheli FC[0-0] H2H
F07:00Nanjing sand leaves

2

1:0 Hunan Billows

1

3

[1-0] H2H
F07:00Zhejiang Yiwu

5

0:3 Suzhou Dongwu

1

[0-1] H2H
F07:30Fujian Tianxin

3

1:0 Jiangxi Liansheng

1

[0-0] H2H
F07:30Kunshan FC

1

3

1:0 Zhejiang Yiteng FC

3

[0-0] H2H
F07:30Wuhan three town

4

1:0 Shenzhen Pengcheng

1

[0-0] H2H
F07:30Chengdu Xingcheng

1

1:0 Yunnan Kunlu

3

[1-0] H2H
S04:00Guangxi Baoyun FC 0:0 Sichuan Jiuniu H2H
Chinese Football Association Yi League
F03:30Jiangsu Yancheng

1

0:0 Baoding Rongda FC

1

2

[0-0] H2H
F03:30Dalian Chanjoy 4:0 Inner Mongolia Caosh

2

[0-0] H2H
F03:30Yanbian Beiguo 5:0 ShanXi xingdu

1

[2-0] H2H
F03:30Qingdao Red Lions

1

1:2 Bei Li Gong[1-1] H2H
F04:00Hebei Jingying 2:2 Taizhou Yuanda

1

6

[2-1] H2H
F07:00Shenyang City Public

1

1:1 Qingdao Zhongneng

2

[1-0] H2H
F07:30Zibo Sunday

1

0:1 Yinchuan Helanshan

2

[0-0] H2H
S04:00Xi An Daxing Chongde 0:0 Jinlin Baijia FC H2H
Chinese Football Association Jia League
F03:30Heilongjiang Lava Sp

1

2:1 Meizhou Hakka

2

1

[2-1] H2H
F04:00Xinjiang Tianshan Le 3:0 Sichuan Longfor

1

[0-0] H2H
F07:30Guizhou Hengfeng Zhi

3

2:1 Shijiazhuang YongCha

3

[1-1] H2H
F07:30Shanghai Shenxin

2

0:1 Inner Mongolia Zhong

3

[0-1] H2H
F07:30Beijing BeiKong

2

3:1 Qingdao Huanghai F.C

1

[1-1] H2H
F07:35Nantong Zhiyun

1

2

0:0 Zhejiang Greentown

1

[0-0] H2H
S07:30Qingdao Huanghai F.C 0:0 Beijing BeiKong H2H
Concacaf Gold Cup
19:30Canada -:- Martinique Pred. H2H
22:00Mexico -:- Cuba Pred. H2H
S18:00Forge FC 0:0 Valour H2H
F11:59York 9 FC 1:0 Pacific FC

2

[0-0] H2H
S14:30FC Edmonton 0:1 Cavalry FC H2H
Canadian Premier Soccer League
19:00FC Vorkuta -:- FC Ukraine United Pred. H2H
S18:30London City 0:0 Brantford Galaxy SC H2H
BSWCP
F03:15Genoa Beach 5:3 Atletico Licata Beac[0-0] H2H
F04:30Cagliari Beach 5:2 Bari Beach[0-0] H2H
F07:30Palazzolo Beach 4:3 Sambenedettese Beach[0-0] H2H
F09:00Milano Beach 4:5 Vastese Beach[0-0] H2H
F09:40GLS Due Mari Beach 2:4 Terracina BS Beach S[0-0] H2H
F12:15Viareggio Beach Socc 10:3 Catanzaro Beach[0-0] H2H
F15:00Noname Nettuno Beach

2

7:2 Romagna Beach

2

[0-0] H2H
S05:00Poland Beach Soccer 0:0 Greece Beach Soccer H2H
S05:45Sicilia Beach 0:0 Virtus Entella Beach H2H
S10:45Napoli Beach 2:9 Catania BS Beach Soc H2H
S13:15Pisa Beach 11:2 Canalicchio Beach H2H
F14:00Rio Branco(SP) 0:0 Itapirense/SP[0-0] H2H
F14:00Anpaao

4

2:0 Paulista(SP)

1

[0-0] H2H
F14:00Independente FC Lime

3

4:1 Uniao Barbarense

2

[0-0] H2H
F14:00Mauaense SP

2

3:0 Maua FC

1

2

[0-0] H2H
F14:20SPU23

4

1:2 Itapirense SP U23

2

[0-0] H2H
S14:00Atletico Mogi SP 1:1 Uniao Mogi H2H
S14:00Jabaquara SP 1:1 Flamengo (AA) H2H
S18:00Tupa SP 0:0 Jose Bonifacio EC H2H
Brazil women's League
F10:00Audax SP (w)

3

2:2 Sao Paulo/SP (w)[0-0] H2H
F10:00Santos SP Women 8:1 Portuguesa(w)

1

[5-0] H2H
F10:00SC Corinthians Pauli 4:0 CA Juventus Women

1

[1-0] H2H
Brazil L
F14:00Itaborai RJ

1

0:3 Tigres Brasil

1

[0-0] H2H
F14:00Olaria

1

2

2:1 Sao Goncalo

6

[0-0] H2H
F14:00Bonsucesso

4

1:0 Friburguense RJ

5

[0-0] H2H
F14:00Artsul RJ

2

3

2:3 Goncalense

3

[0-0] H2H
F14:00Goytacaz RJ

2

4:0 Audax Rio RJ

3

[0-0] H2H
F14:00Nova Cidade

4

2:1 Sampaio Correa (RJ)

2

[0-0] H2H
Brazil Campeonato U19
F14:00CA Cambe U19

4

2:2 Londrina (PR) U19

2

[0-0] H2H
F14:00Cascavel PR U19 1:0 AA Batel U19

1

[0-0] H2H
F14:00Nacional AC U19

2

2:1 Portuguesa Londrinen

2

[0-0] H2H
F14:00Rio Branco AC U19

1

6

1:1 Sao Joseense U19

2

5

[0-0] H2H
Brazil Paulista Women's League
F10:00Taubate(w)

2

0:1 Sao Jose (w)

2

[0-1] H2H
Brazil Serie D
72'Central SC

2

2:0 EC Jacuipense

1

6

[0-0] H2H
53'Juazeirense

1

1:0 CA Patrocinense

1

[0-0] H2H
29'Ferroviaria SP 0:0 Cianorte PR H2H
19:00Salgueiros AC -:- Fluminense de Feira Pred. H2H
F14:00Vitoria ES 0:0 Brasiliense

1

[0-0] H2H
Brazil Campeonato Mineiro U20
F09:00Pouso Alegrense U20

1

2

0:2 America TO MG U20

2

[0-1] H2H
F09:00Villa Nova-MG (Youth

5

0:1 CA Serranense U20

1

2

[0-1] H2H
F13:00Betis FC U20

2

1:1 America MG Youth

1

[0-0] H2H
70'Ferroviario CE

2

1:0 Imperatriz(MA)

1

1

[0-0] H2H
29'SC Paysandu Para 0:0 Luverdense H2H
18:15Sampaio Correa -:- ABC RN Pred. H2H
Brazil Campeonato Paulista Youth
90'Fortaleza (Youth)

7

0:1 Maranguape U20

3

[0-0] H2H
F09:00Fluminense U20

1

4:0 Boavista (RJ) Youth

3

[1-0] H2H
F09:00Nova Iguacu U20

1

1:1 America-RJ U20

1

6

[0-1] H2H
F09:00Portuguesa RJ U20

2

1:2 Madureira Youth

1

[1-1] H2H
F11:45AD Itaborai U20

5

1:2 Tigres Brasil U20

2

[0-0] H2H
F11:45Artsul U20

3

4:2 Goncalense FC U20

3

[0-0] H2H
F11:45Nova Cidade U20

3

1:4 Sampaio Correa RJ U2

4

[0-0] H2H
F11:45Olaria RJ U20

1

2

2:1 Sao Goncalo U20

1

2

[0-0] H2H
F14:00Santo Andre (Youth)

1

0:1 Sao Caetano (Youth)

2

[0-0] H2H
F14:00Sao Bernardo (Youth) 5:0 CA Taboao da Serra (

1

[0-0] H2H
F14:00OSTO youth team

3

1:1 Palmeiras (Youth)

2

[0-0] H2H
F14:00Sao Paulo U20

1

1:2 Desportivo Brasil Y

1

[0-0] H2H
F14:00Taubate (Youth)

2

1:4 Nacional AC Sao Paul[0-0] H2H
F14:00CA Juventus U19 1:1 Primavera (Youth)[0-0] H2H
F14:00Capivariano FC SP Yo

3

1:1 Botafogo-SP (Youth)

1

[0-0] H2H
F14:00Brasilis FC U20

2

1:0 Linense SP (Youth)

1

[0-0] H2H
F14:00Comercial FC U20

1

0:5 Gremio Novorizontin [0-0] H2H
F14:00Portuguesa (Youth)

3

0:3 Red Bull Brasil SP

2

[0-0] H2H
F14:00Mirassol FC (Youth)

2

0:0 Votuporanguense (You

2

[0-0] H2H
F14:00Agua Santa SP Youth

2

1:1 Sao Bernardo/SPU20

1

2

[0-0] H2H
F14:00Chapecoense (Youth)

2

1:1 CA Metropolitano U20

1

[0-0] H2H
F14:00Criciuma SC (Youth)

1

1:1 Brusque U20

2

[0-0] H2H
F14:30Floresta CE Youth

1

0:0 AE Tiradentes U20

2

[0-0] H2H
S12:15Estacao FC U20 1:1 Pacajus EC U20 H2H
S14:00Audax Rio RJ U20 1:1 Sao Bento SP (Youth) H2H
S14:00Rio Claro (Youth) 1:0 Sao Carlos (Youth) H2H
Brazil Catarinense Division 2
F09:00Barra FC 0:1 Almte Barosso SC

2

[0-0] H2H
Brasileiro Aspirantes Sub 23
F14:00Sport Recife U23

2

2:1 Santa Cruz PE U23

2

[0-0] H2H
Belarus Reserve League
S05:00Dinamo Brest Reserve 1:0 FK Gomel Reserves H2H
S05:00Dinamo Minsk Reserve 1:1 Energetik-BGU Minsk H2H
S11:00Bate Borisov Reserve 0:0 Shakhter Soligorsk R H2H
Belarus Division 2
F06:15SMI Autotrans

3

3:2 Zabudova-2007[3-2] H2H
Belarus Pershaya Liga
S09:00FC Belshina Babruisk 1:0 Volna Pinsk H2H
S10:00FK Orsha 1:0 Granit Mikashevichi H2H
S10:00Smorgon FC 1:1 FC Baranovichi H2H
S11:00Naftan Novopolock 1:1 Sputnik H2H
S11:00FK Lida 0:1 FK Vigvam Smolevichy H2H
S11:00Krumkachy 1:0 Kommunalnik Slonim H2H
S11:30FC Rukh Brest 1:1 Khimik Svetlogorsk H2H
Belarusian Premier League
F10:00Dnepr Mogilev

1

3:0 FK Isloch Minsk

1

[1-0] H2H
F11:59Slavia Mozyr

2

1:1 Slutsksakhar Slutsk

5

[0-0] H2H
F13:45FC Torpedo Zhodino 1:0 FK Vitebsk

1

1

[0-0] H2H
Bangladesh Premier League
F06:00Abahani Limited 5:2 Rahmatgonj MFS[4-0] H2H
F09:00Sheikh Jamal 1:2 Team BJMC

4

[0-1] H2H
Australia Queensland State Women's Premier League
F03:00Gold Coast city (w) 5:0 Sunshine Coast (w)[2-0] H2H
F04:00Queensland Lions Wom 5:2 Eastern Suburbs SC W

1

[3-0] H2H
F05:00The Gap NPL (w) 5:1 Souths United SC (w)

1

[3-1] H2H
VIC Women’s Premier League
F05:30Geelong Galaxy (w)

3

2:4 Alamein (w)[1-2] H2H
Australia Victoria State League
F01:00Doveton

3

2:3 Beaumaris

2

[1-2] H2H
Australia Victorian Premier League U20
F01:00Bentleigh greens U20 2:3 Melbourne Knights U2

1

[0-0] H2H
F02:00Port Melbourne Shark

1

2

2:2 Pascoe Vale SC U20

3

[1-1] H2H
F02:00Altona Magic U20

1

2:1 Dandenong Thunder U2

1

[1-0] H2H
S02:00Heidelberg United U2 0:2 Hume City U20

1

H2H
S22:10Valentine Phoenix U2 0:0 Maitland FC U20 H2H
S22:40Charlestown City Blu 0:0 Edgeworth Eagles U20 H2H
S22:40Weston Workers U20 0:0 Adamstown Rosebud U2 H2H
VIC Premier League
F03:00Bentleigh greens

1

4:0 Melbourne Knights

1

3

[1-0] H2H
F04:00Altona Magic

2

3:2 Dandenong Thunder

2

[0-2] H2H
F04:00Port Melbourne

1

4:0 Pascoe Vale SC[2-0] H2H
F04:00Heidelberg United

2

1:2 Hume City

3

[1-0] H2H
Victorian State League Division 1
F01:00Eastern Lions SC

1

3:1 Murray United FC[1-1] H2H
F01:05Brunswick City

1

1:3 North Geelong Warrio

2

[1-0] H2H
F01:15Northcote City

5

3:1 Box Hill United SC

1

[2-0] H2H
F02:00Ballarat Red Devils 0:0 Melbourne Victory FC[0-0] H2H
F02:00Manningham United Bl

2

1:0 FC Bulleen Lions

2

[0-0] H2H
F03:30Geelong Sc

1

2:2 Werribee City

2

[1-0] H2H
F06:30Melbourne Heart (You

2

1:1 Langwarrin

3

[1-0] H2H
S05:00Goulburn Valley Suns 1:1 Springvale White Eag H2H
FFSA Premier League
F01:30West Adelaide SC

1

1:1 Adelaide Blue Eagles

1

[1-0] H2H
F01:30Metrostars SC 3:3 Adelaide Panthers

1

[2-1] H2H
F01:30Croydon Kings

1

0:0 Para Hills Knlghts S

1

[0-0] H2H
F01:30Adelaide United FC (

1

2:2 Adelaide City FC

4

[2-1] H2H
F01:30Adelaide Raiders SC

1

2

2:5 Campbelltown City SC[0-1] H2H
QLD Premier League
F03:00Peninsula Power

1

3:2 Brisbane Roar (Youth

1

[2-0] H2H
F04:45Brisbane City

2

2:2 Moreton Bay United

3

[1-1] H2H
F05:00Gold Coast United

2

1:4 Brisbane Strikers

1

[0-1] H2H
F05:00Magpies Crusaders

2

2:2 SWQ Thunder

2

[1-0] H2H
Australia Northern NSW Premier League
F02:40New Lambton FC

4

5:1 West Wallsend SC

7

[3-1] H2H
NSW Premier League
F04:30Sutherland Sharks 2:1 Blacktown City Demon

1

[1-0] H2H
F05:00Ted Reiter Mountain

1

2:0 Rockdale City Suns

1

[2-0] H2H
Austria Landesliga
F10:00FC 1980 Wien

1

3:1 SC Ostbahn XI

3

[1-1] H2H
F10:00Wiener Viktoria

2

1:6 SC Mannsworth

1

[0-0] H2H
F10:00SV Wienerberger 6:3 SR Donaufeld Wien

1

[0-0] H2H
F10:50DSG Ledenitzen

1

3:1 SV Dellach Gail

2

[0-0] H2H
F11:59Annabichler SV 2:1 SV Penk

1

[0-0] H2H
F11:59Gurnitz

4

3:1 SC Globasnitz

2

[0-0] H2H
F11:59St Margarethen

1

2

1:3 SV Ruden

2

[0-0] H2H
F11:59ASK Elektra

2

6:1 Sportunion Mauer[0-0] H2H
F11:59Favoritner AC

1

2:2 FV Wien Floridsdorf

2

[0-0] H2H
F12:10TSV Grafenstein

5

2:0 SV Eberstein

4

[0-0] H2H
S08:30SV Donau Klagenfurt 0:0 SV Ludmannsdorf H2H
S10:00Post SV Wien 1:0 FV Austria XIII H2H
S11:00SC Landskron 0:0 Rapid Lienz H2H
S11:59St Michael Lav 0:0 DSG Sele Zell H2H
Australia Gold Coast Premier League
F01:00Mudgeeraba

1

4:0 Tweed United

1

[3-0] H2H
F01:00Surfers Paradise

6

3:4 Broadbeach United

2

[1-3] H2H
F01:55Robina City Blue

1

2

0:0 Broadbeach United Bl

3

[0-0] H2H
F03:00Pacific Pines Green

3

0:4 Kingscliff FC[0-2] H2H
F03:30Burleigh Heads

2

3:0 Coomera

1

[1-0] H2H
Australia Brisbane Woman Cup
F04:15Robina City FC Women

2

6:2 Annerley Women[4-1] H2H
F05:20Peninsula Power BPL 4:2 Coomera FC Women

2

[2-2] H2H
Australia Brisbane Premier League Reserves
F01:45Bayside United FC Re

2

3:3 Albany Creek Reserve

1

4

[1-1] H2H
F01:45Caboolture FC Reserv 4:1 Taringa Rovers Reser

1

1

[2-1] H2H
F02:00Brisbane Knights Res 1:3 University of Queens

1

[0-1] H2H
F03:15North Pine United Re 1:2 Acacia Ridge Reserve[1-1] H2H
Australian cloth
F02:00New Farm

3

1:2 St George Willawong

1

[0-1] H2H
F04:00Mount Gravatt Hawks 1:2 AC Carina

1

4

[1-1] H2H
F04:00North Star 6:3 Moggill FC

2

[1-1] H2H
F04:25Samford Ranges 2:4 Virginia United[1-4] H2H
S04:00Western Spirit 0:0 Ipswich City H2H
Australia Brisbane Premier League
F04:00Bayside United FC

3

1:2 Albany Creek

1

[0-0] H2H
F04:00Brisbane Knights

1

2:2 University of Queens

3

[0-0] H2H
F05:00North Pine United

1

1:3 Acacia Ridge

1

[0-1] H2H
S04:05Caboolture FC 0:0 Taringa Rovers H2H
Queensland U20 League
F01:00Gold Coast United U2

2

1:3 Brisbane Strikers (U[0-1] H2H
F01:00Redlands United U20

1

0:1 Brisbane Olympic Uni[0-1] H2H
F02:30Brisbane City U20

2

1

1:2 Moreton Bay Jets U20

1

2

[0-2] H2H
Australia New South Wales League 2
F05:00Blacktown Spartans

1

2:1 Western Sydney Wande

2

[1-0] H2H
F05:00Canterbury Bankstown

1

3:2 St George Saints[1-1] H2H
F05:00Mounties Wanderers

5

1:2 Bonnyrigg White Eagl

1

[0-1] H2H
F05:00Rydalmere Lions FC

1

0:3 Spirit FC

1

[0-1] H2H
F05:15Hills Brumbies

1

1:0 Northern Tigers

1

[1-0] H2H
Australia Gold Coast Reserves
F01:15Burleigh Heads Reser

1

6

1:2 Coomera Reserves

2

[1-1] H2H
S00:45Pacific Pines Reserv 0:0 Kingscliff Reserves H2H
S13:00Liniers 0:0 Real Pilar H2H
S14:00Villa San Carlos 0:0 Excursionistas H2H
Northern NSW U20 League
F01:10Broadmeadow Magic U2

2

2:2 Lake Macquarie City

2

[0-1] H2H
F03:00Canterbury Bankstown 0:4 St.George Saints U20[0-2] H2H
F03:10Hills Brumbies U20

4

3:2 Northern Tigers U20

1

[0-0] H2H
Australia FFA Cup
F03:00Floreat Athena 1:1 Sorrento F.C.

4

[0-0] H2H
F05:00Cooma Tigers

1

0:0 Canberra FC

1

[0-0] H2H
Advertisements: