22:26 (GMT -5)
En | Ru | Az | Tr

Calendar 2019-02-23

Order by: Time / League
refresh Refresh |
English Premier League
F07:30Burnley

1

2:1 Tottenham Hotspur

3

[0-0] H2H
F10:00Bournemouth AFC

4

1:1 Wolves

6

[1-0] H2H
F10:00Newcastle United

2

2:0 Huddersfield Town

1

[0-0] H2H
F12:30Leicester City

2

1:4 Crystal Palace

1

[0-1] H2H
Spanish La Liga
F07:00Getafe

2

2:1 Rayo Vallecano

1

[1-0] H2H
F10:15Sevilla

6

2:4 FC Barcelona

1

[2-1] H2H
F12:30Alaves

2

0:0 Celta Vigo

2

[0-0] H2H
F14:45Athletic Bilbao

3

1:0 Eibar

4

[1-0] H2H
German Bundesliga
F09:30Borussia Monchenglad

2

0:3 VfL Wolfsburg

1

[0-1] H2H
F09:30Bayern Munchen

2

1:0 Hertha Berlin

1

[0-0] H2H
F09:30SC Freiburg 5:1 Augsburg

1

3

[3-0] H2H
Advertisements:
F09:30FSV Mainz 05

4

3:0 Schalke 04

2

[1-0] H2H
F12:30Fortuna Dusseldorf

3

2:1 Nurnberg

1

4

[0-1] H2H
England Championship
F10:00Birmingham City 2:2 Blackburn Rovers

2

[1-0] H2H
F10:00Brentford

1

5:1 Hull City

3

[3-1] H2H
F10:00Leeds United

1

2:1 Bolton Wanderers

4

[1-1] H2H
F10:00Middlesbrough

2

2:0 Queens Park Rangers

1

[2-0] H2H
F10:00Millwall

2

1:3 Preston North End

1

[0-3] H2H
F10:00Norwich City

1

3:2 Bristol City

3

[1-2] H2H
F10:00Reading

1

1:1 Rotherham United

3

[1-0] H2H
F10:00Sheffield Wednesday

1

3:1 Swansea City[3-0] H2H
F10:00Stoke City

3

1:1 Aston Villa

1

[1-0] H2H
F10:00Wigan Athletic

2

1:1 Ipswich Town

1

2

[0-1] H2H
F12:30West Bromwich(WBA)

2

0:1 Sheffield United

3

[0-1] H2H
France Ligue 1
F10:59Paris Saint Germain

3

3:0 Nimes[1-0] H2H
F14:00Amiens 1:0 Nice

2

[1-0] H2H
F14:00Guingamp

2

1:0 Angers

2

[0-0] H2H
Italian Serie A
F09:00Torino

2

2:0 Atalanta

1

[1-0] H2H
F14:30Frosinone

2

2:3 AS Roma

2

[1-2] H2H
Turkish Super Liga
F05:30Sivasspor

1

1:2 Antalyaspor

2

[0-2] H2H
F08:00Alanyaspor

3

3:0 Kasimpasa

1

2

[1-0] H2H
Advertisements:
England Southern Premier League
F10:00Frome Town 0:2 Chesham United[0-0] H2H
F10:00Harrow Borough 4:0 Poole Town[1-0] H2H
F10:00Hartley Wintney 1:0 Tiverton Town[0-0] H2H
F10:00Hendon 0:4 Gosport Borough

1

[0-2] H2H
F10:00Kings Langley 3:0 Beaconsfield SYCOB[2-0] H2H
F10:00Salisbury City 2:1 Basingstoke Town[0-0] H2H
F10:00Staines Town 0:5 Metropolitan Police[0-2] H2H
F10:00Swindon Supermarine 2:0 Dorchester Town[0-0] H2H
F10:00Taunton Town 2:1 Farnborough Town[1-0] H2H
F10:00Weymouth 2:1 Merthyr Town[1-0] H2H
F10:00Wimborne Town 3:0 Walton Casuals[2-0] H2H
England League 1
F08:00Scunthorpe United

2

1:1 Doncaster Rovers

1

[0-1] H2H
F10:00AFC Wimbledon

3

1:2 Charlton Athletic

3

[1-0] H2H
F10:00Accrington Stanley

2

1:1 Southend United

2

[0-1] H2H
F10:00Blackpool

3

0:1 Oxford United

2

[0-1] H2H
F10:00Bristol Rovers 0:2 Sunderland A.F.C

3

[0-1] H2H
F10:00Burton Albion 0:1 Fleetwood Town

4

[0-0] H2H
F10:00Peterborough United

1

1:2 Shrewsbury Town

1

4

[1-2] H2H
F10:00Plymouth Argyle

1

5:1 Rochdale

1

1

[1-0] H2H
F10:00Portsmouth

1

0:0 Barnsley

1

[0-0] H2H
Advertisements:
F10:00Walsall

1

2

3:2 Bradford City

2

[1-1] H2H
F10:00Wycombe Wanderers 0:1 Gillingham

1

[0-0] H2H
England Conference North Division
F10:00Blyth Spartans

1

2

3:3 Kidderminster Harrie[1-2] H2H
F10:00Bradford Park Avenue

2

2:0 Chester FC

2

[2-0] H2H
F10:00Chorley FC 0:1 Ashton United

2

[0-0] H2H
F10:00Curzon Ashton FC

2

0:6 Altrincham

1

[0-2] H2H
F10:00Guiseley 0:1 Alfreton Town

1

[0-1] H2H
F10:00Southport FC

3

0:0 FC United of Manches

3

[0-0] H2H
F10:00Spennymoor Town

2

1:0 Leamington

2

[1-0] H2H
F10:00York City

2

2:0 Nuneaton Borough

1

[0-0] H2H
S09:00AFC Telford United : Darlington H2H
S09:00Boston United : Stockport County H2H
S09:00Hereford United : Brackley Town H2H
Egyptian Premier League
S12:00Ismaily : Tala\ea EI-Gaish H2H
S12:00El Daklyeh : Petrojet H2H
S12:00EL Masry : Enppi H2H
S12:00Wadi Degla SC : Nogoom El Mostakbal H2H
S12:00Zamalek 0:0 Smouha SC H2H
International Club Friendly
22:00San Antonio -:- El Paso Locomotive F Pred. H2H
22:30Vancouver Whitecaps -:- Los Angeles FC Pred. H2H
Advertisements:
23:00Colorado Rapids -:- LA Galaxy Pred. H2H
23:00St Albans Saints U21 -:- Moreland City SC Pred. H2H
F00:30Broadmeadow Magic

1

1:1 Maitland

2

[0-0] H2H
F02:40Market Sveta

1

4

0:5 Dnepr Smolensk

1

[0-2] H2H
F03:25Hamilton Olympic 3:6 Lambton Jarvis

1

[1-2] H2H
F03:30Baltika Kaliningrad 0:2 Neftekhimik Nizhneka[0-1] H2H
F03:58ASV St. Martin an de 6:0 FC Gleisdorf 09 II[0-0] H2H
F04:00Chin United

1

1:1 Mawyawadi FC

1

[0-1] H2H
F04:00Royal ThanLyin FC

1

4:1 Kachin United FC

2

[2-0] H2H
F04:00Slavicin

1

11:0 Nove Mesto[5-0] H2H
F04:00FC Gomel 3:1 FC Belshina Babruisk[1-1] H2H
F04:00Lao Police Club

2

1:0 Lao Army FC[0-0] H2H
F04:00Inter Bratislava

1

1:1 Lisen

2

[1-0] H2H
F04:00SVG Reichenau 7:0 SV Hall[3-0] H2H
F04:00SV Kloch 3:2 Usv Ragnitz

1

[1-2] H2H
F04:10UOR-5 Egoryevsk

2

6:0 Vityaz Podolsk

1

[4-0] H2H
F04:20Sdyushor Zenit St Pe

2

0:2 FC Pskov 747

4

[0-1] H2H
F04:20Saku Sporting Women 1:2 JK Tallinna Kalev (W[0-2] H2H
F04:30Atasehir Belediyesi 7:1 Fatih Vatan Spor (w)[4-0] H2H
F04:30Liptovsky Mikulas 2:2 TJ Tatran Oravske Ve[1-0] H2H
Advertisements:
F04:53FC Petrikovka

1

1:4 Vpk Agro Magdalinovk

1

[0-0] H2H
F05:00Hvidovre IF

1

2:0 HIK Hellerup

1

[2-0] H2H
F05:00Rubin Kazan 2:2 Dynamo Moscow[1-1] H2H
F05:00Neman Grodno 1:0 Torpedo-MAZ Minsk[1-0] H2H
F05:00Polonia Bytom 3:3 Ruch Zdzieszowice

1

[2-0] H2H
F05:00Parndorf Amateure

1

0:2 Andelsbuch[0-1] H2H
F05:00Motor Lublin 2:1 Wisla Sandomierz[0-0] H2H
F05:00Parndorf

1

0:2 ASV DraГџburg[0-1] H2H
F05:00Rozwoj Katowice

1

4:2 Ruch Radzionkow

1

[0-1] H2H
F05:00Galanta 4:0 Neded[1-0] H2H
F05:00LKS Lodz 2:0 Sokol Aleksandrow Lo

2

[0-0] H2H
F05:00Baltyk Gdynia

1

1:4 Olimpia Grudziadz

1

[1-0] H2H
F05:15Zalgiris Vilnius Res

1

3:5 BFC Daugavpils

2

[0-4] H2H
F05:30SK Prostejov

2

7:0 Uhersky Brod[3-0] H2H
F05:30Asane Fotball

3

4:0 Fyllingsdalen

4

[1-0] H2H
F05:30AB Copenhagen

2

1:0 Skovshoved

3

[0-0] H2H
F05:50Af-Ponedelnika

1

1:0 FK Bataiysk-2018

2

[0-0] H2H
F06:00Usti nad Labem 4:0 Dobrovice[1-0] H2H
F06:00Ruch Chorzow

1

2:0 Gornik Polkowice[2-0] H2H
F06:00Sandecja Nowy Sacz 1:0 Partizan Bardejov

1

[0-0] H2H
Advertisements:
F06:00Tatran Presov 1:0 Stal Rzeszow[0-0] H2H
F06:00Stal Mielec 3:1 Garbarnia Krakow[1-0] H2H
F06:00Slavia Mozyr 2:2 FK Vitebsk[0-0] H2H
F06:00Veles

1

5:0 FK Khimik Novomoskov[3-0] H2H
F06:00Jelgava

2

0:1 BFC Daugavpils

2

[0-1] H2H
F06:15FK Leningradets

3

2:0 Zvezda St Petersburg

1

[0-0] H2H
F06:30Strogino Moscow 3:1 Luki Energiya

2

[2-0] H2H
F06:30Lobnya

4

0:9 Saturn-M Ramenskoye

2

[0-3] H2H
F06:30Lobnya-Alla 0:9 Saturn Moscow[0-3] H2H
F06:45Master 7 FC

4

0:4 Young Elephants FC

1

[0-1] H2H
F07:00Pardubice 5:1 Jiskra Usti nad Orli[2-1] H2H
F07:00Chrudim 2:1 FK Banik Sokolov[0-0] H2H
F07:00FK MAS Taborsko

1

1:1 SK Slovan Varnsdorf[1-1] H2H
F07:00Stabaek 2:1 Tromso IL[1-1] H2H
F07:00Ham-Kam 0:0 Skeid Oslo[0-0] H2H
F07:00Brno 5:1 Vyskov

1

[3-0] H2H
F07:00Chrobry Glogow

1

2:1 Mieszko Gniezno

1

[0-1] H2H
F07:00Neman Grodno 4:3 FC Torpedo Minsk[3-0] H2H
F07:15Brabrand

3

3:0 Kjellerup

1

[3-0] H2H
F07:30FV Illertissen 1:1 TSV Schwabmunchen[0-1] H2H
Advertisements:
F07:30LKS Lodz

1

7:1 Lechia Tomaszow Mazo

2

[4-0] H2H
F08:00Haugesund 3:1 Start IK[3-1] H2H
F08:00Atvidabergs 0:2 Motala AIF FK[0-0] H2H
F08:00SV Heimstetten

2

2:2 SV Pullach

1

[1-0] H2H
F08:00Mjallby AIF 4:1 IFO Bromolla IF[2-0] H2H
F08:00Vasteras SK FK

2

1:1 Carlstad United BK

3

[0-1] H2H
F08:00FK Graffin Vlasim 0:0 Slovan Velvary

1

[0-0] H2H
F08:00Moss

1

2:4 Orn-Horten

2

[0-4] H2H
F08:00FC Mauerwerk 3:3 Neusiedl[2-2] H2H
F08:00Banga Gargzdai

2

0:1 Stumbras

1

[0-0] H2H
F08:00Dinamo Tbilisi 2:1 Dinamo Brest[2-0] H2H
F08:30Jelgava

1

1:1 Trakai FK

1

[0-0] H2H
F08:45Trenkwalder Admira ( 6:1 SC Weiz[4-1] H2H
F08:59Ahrobiznes TSK Romny

1

4:1 FC Malynsk

1

1

[2-0] H2H
F09:00Fremad Amager

2

2:2 Hillerod Fodbold

2

[1-1] H2H
F09:00FC Augsburg II 1:1 FC Memmingen[0-0] H2H
F09:00DJK TEUTONIA SCHALKE 1:1 SV Schalding Heining[1-0] H2H
F09:00Gefle IF 1:1 Sollentuna United[0-0] H2H
F09:00Levanger FK 1:3 Byasen Toppfot[0-1] H2H
F09:00Dynamo Moscow 1:2 Spartaks Jurmala[0-1] H2H
F09:00Sheriff Tiraspol 2:1 Spartak Moscow[2-0] H2H
F09:00Rapid Vienna (Youth)

2

0:1 Videoton FC II

2

[0-1] H2H
F09:00Baltika Kaliningrad 0:2 Dinamo Minsk[0-1] H2H
F09:00Udinese 6:0 Radomlje

2

[3-0] H2H
F09:00Vysocina jihlava 1:2 MFK Skalica[0-1] H2H
F09:50FC Flora Tallinn (W)

1

2:1 Vaprus Parnu (w)

1

[1-0] H2H
F10:00CSKA Moscow 2:1 FC Ufa

1

[1-0] H2H
F10:00JAC FC

4

2:1 Beke FC

1

[1-1] H2H
F10:59Kristiansund BK

1

1:3 Brann

3

[1-0] H2H
F11:30TSV 1860 Munchen (Yo

1

1

3:2 TSV 1860 Wasserburg[1-1] H2H
F11:30TSV 1860 Munich II

1

1

3:2 TSV 1880 Wasserburg[1-1] H2H
F12:00SU Straden 5:2 USV Fliesen Klampfer[3-1] H2H
F13:30Sao Jose MA 4:3 Pinheiro AC[1-3] H2H
F14:00St Louis Lions 3:1 Tulsa Roughneck[1-1] H2H
F14:00Philadelphia Union 2:1 Ottawa Fury[1-1] H2H
F14:00Charlotte Independen 1:0 North Carolina[1-0] H2H
F14:00Comercial-MS 0:2 Costa Rica MS[0-2] H2H
F14:00AA Dimensao Saude 0:3 Jacyoba AC[0-1] H2H
F15:00New England Revoluti

1

2:1 KR Reykjavik

1

[1-0] H2H
F15:45San Jose Earthquakes 2:2 Seattle Sounders

1

[0-1] H2H
F17:00Columbus Crew

1

0:3 FC Cincinnati[0-2] H2H
F17:00FC Cincinnati

1

0:3 Columbus Crew

1

1

[0-2] H2H
F19:00Montreal Impact

2

3:0 DC United

2

[1-0] H2H
F19:30Charleston Battery 0:1 Chicago Fire

1

[0-0] H2H
F21:00Sacramento Republic 1:0 Reno 1868 FC[0-0] H2H
S01:00Macarthur Rams U20 0:0 Blacktown Spartans U H2H
S06:00Puszcza Niepolomice 0:0 GKS Jastrzebie H2H
S06:10JK Tammeka Tartu U21 0:0 JK Nomme Kalju U21 H2H
S06:30Korona Kielce 0:0 GKS Tychy H2H
S07:00Warta Poznan 0:0 Stargard Szczecinski H2H
S07:00Wigry Suwalki 0:0 Alytis Alytus H2H
S08:00Kopparbergs Goteborg 0:0 Stabaek (w) H2H
S08:00FCM Traiskirchen 0:0 Kremser SC H2H
S08:00Traiskirchen 0:0 Kremser H2H
S08:00Bellinzona 0:0 Alberto H2H
S10:00Mjolner 0:0 Tromsdalen H2H
S12:00Orlando City 0:0 Minnesota United FC H2H
S13:30Cordino 0:0 Moto Club Sao Luis M H2H
J-League Division 1
F01:00Gamba Osaka 2:3 Yokohama Marinos[1-3] H2H
F01:00Kashima Antlers 1:2 Oita Trinita

1

[0-1] H2H
F01:00Jubilo Iwata 1:1 Matsumoto Yamaga FC[0-1] H2H
F02:00Shonan Bellmare

1

2:0 Consadole Sapporo

2

[0-0] H2H
England Northern Premier League
F10:00Bamber Bridge 0:2 South Shields[0-2] H2H
F10:00Basford Utd 2:2 Stafford Rangers[0-1] H2H
F10:00Buxton FC 1:2 Hednesford Town[0-1] H2H
F10:00Farsley Celtic 0:1 Witton Albion[0-0] H2H
F10:00Grantham Town 2:0 Matlock Town[0-0] H2H
F10:00Hyde F.C. 3:0 Whitby Town[1-0] H2H
F10:00Marine

1

0:2 Workington[0-0] H2H
F10:00North Ferriby United 0:4 Gainsborough Trinity[0-2] H2H
F10:00Scarborough 0:2 Mickleover Sports[0-0] H2H
F10:00Stalybridge Celtic 1:2 Lancaster City[1-2] H2H
F10:00Warrington Town AFC 3:3 Nantwich Town[2-3] H2H
England U23 1.Liga
S08:00Sheffield Wed U23 : Birmingham City U23 H2H
S08:00Cardiff City U23 : Queens Park Rangers H2H
S08:00Charlton U23 : Millwall U23 H2H
S08:00Crystal Palace U23 : Watford U23 H2H
S08:00Ipswich U23 : Colchester United U2 H2H
S08:00Bolton Wanderers U23 : Barnsley U23 H2H
England Ryman(Isthmian) League Premier Division
F10:00Bognor Regis Town 0:4 Haringey Borough[0-1] H2H
F10:00Brightlingsea Regent 2:0 Kingstonian[0-0] H2H
F10:00Carshalton Athletic 2:1 Lewes[0-0] H2H
F10:00Corinthian Casuals 0:3 Margate[0-2] H2H
F10:00Dorking 1:0 Bishop's Stortford[0-0] H2H
F10:00Enfield Town 2:0 Folkestone

1

[0-0] H2H
F10:00Harlow Town 0:3 Whitehawk[0-0] H2H
F10:00Leatherhead 1:2 Hornchurch

1

[1-1] H2H
F10:00Potters Bar Town 0:0 Burgess Hill Town[0-0] H2H
F10:00Tonbridge Angels 0:1 Merstham[0-1] H2H
F10:00Wingate Finchley 1:2 Worthing[0-0] H2H
England League 2
F10:00Bury 3:1 Oldham Athletic

4

[0-1] H2H
F10:00Cheltenham Town

2

1:0 Port Vale

2

[1-0] H2H
F10:00Colchester United

2

1:1 Carlisle United

3

[0-0] H2H
F10:00Crawley Town

4

1:1 Macclesfield Town

3

[0-1] H2H
F10:00Crewe Alexandra 1:2 Exeter City

1

[0-1] H2H
F10:00Mansfield Town

1

3

1:0 Forest Green Rovers

4

[0-0] H2H
F10:00Milton Keynes Dons

1

2:0 Newport County[0-0] H2H
F10:00Morecambe

1

0:2 Lincoln City

1

[0-1] H2H
F10:00Stevenage Borough

2

1:2 Northampton Town

5

[0-1] H2H
F10:00Swindon Town 1:1 Grimsby Town

1

4

[0-0] H2H
F10:00Tranmere Rovers

1

1:0 Notts County

2

[0-0] H2H
F10:00Yeovil Town

4

1:0 Cambridge United[1-0] H2H
England Conference South Division
F10:00Bath City

5

2:0 Slough Town

4

[1-0] H2H
F10:00Dartford

3

2:0 Woking

2

[1-0] H2H
F10:00East Thurrock United

4

0:0 Hampton Richmond Bor

2

[0-0] H2H
F10:00Eastbourne Borough

1

3

0:3 Wealdstone FC[0-2] H2H
F10:00Gloucester City

2

0:0 Chelmsford City

4

[0-0] H2H
F10:00Hemel Hempstead Town

3

2:2 Concord Rangers

3

[2-0] H2H
F10:00Hungerford Town 0:1 Welling United

1

[0-0] H2H
F10:00Oxford City

3

2:3 Billericay Town

1

1

[2-0] H2H
F10:00St Albans City

3

2:2 Truro City

3

[0-0] H2H
F10:00Torquay United

1

5:2 Dulwich Hamlet

3

[4-0] H2H
F10:00Weston Super Mare

2

0:1 Chippenham Town

2

[0-0] H2H
England Conference
F10:00Barrow

5

0:0 Ebbsfleet United

2

[0-0] H2H
F10:00Braintree Town

2

0:1 Aldershot Town

1

2

[0-0] H2H
F10:00Chesterfield 0:1 Harrogate Town[0-1] H2H
F10:00Dagenham Redbridge

1

1:0 Sutton United

2

[0-0] H2H
F10:00Gateshead

1

1:1 Wrexham

1

[1-0] H2H
F10:00Halifax Town

1

0:0 Havant Waterloovil

2

[0-0] H2H
F10:00Hartlepool United

3

1:2 Bromley

3

[0-2] H2H
F10:00Maidenhead United

2

1:0 Dover Athletic

4

[1-0] H2H
F10:00Salford City

2

0:2 Eastleigh

2

[0-1] H2H
Spanish Segunda Division
F10:00Albacete

4

0:0 Real Oviedo

2

[0-0] H2H
F12:00Gimnastic Tarragona

5

2:3 Cadiz

1

[1-2] H2H
F14:00AD Alcorcon

2

2:0 Las Palmas

3

[0-0] H2H
F14:30Osasuna

1

1:0 Real Zaragoza

1

3

[0-0] H2H
Portugal Primera Liga
F10:30Feirense

2

1:3 Moreirense[0-2] H2H
F13:00Portimonense

2

1:1 Aves

3

[0-1] H2H
F15:30Vitoria Setubal

2

1:1 Vitoria Guimaraes

1

4

[0-1] H2H
Persian Gulf Pro League
F07:30Naft Masjed Soleyman

2

0:0 Persepolis

1

[0-0] H2H
S08:30Saipa : Peykan H2H
Iceland League Cup
F06:00Breidablik 2:0 Vikingur Reykjavik[1-0] H2H
F10:15Leiknir Reykjavik

2

1:1 Thor Akureyri

3

[1-0] H2H
F10:59Grindavik 3:0 Magni

1

[1-0] H2H
F12:15Fram Reykjavik

2

1:2 KA Akureyri

2

[0-2] H2H
S09:00Stjarnan Gardabaer : Akranes H2H
S09:00IBV Vestmannaeyjar 0:0 Vikingur Olafsvik H2H
German Bundesliga 2
F07:00Darmstadt

3

2:0 Dynamo Dresden

5

[1-0] H2H
F07:00St. Pauli

5

1:0 Ingolstadt

1

3

[0-0] H2H
F07:00FC Koln

1

3:1 SV Sandhausen

4

[0-1] H2H
F07:00VfL Bochum 1:3 Holstein Kiel

3

[0-3] H2H
S07:00VfL Wolfsburg (Youth : Hamburger SV (Youth) H2H
German 3.Liga
F08:00Eintracht Braunschwe

6

1:0 Unterhaching

4

[1-0] H2H
F08:00Energie Cottbus

1

1:2 TSV 1860 Munchen

3

[0-0] H2H
F08:00Hansa Rostock

1

0:2 SV Meppen

3

[0-0] H2H
F08:00Carl Zeiss Jena

1

0:1 Fortuna Koln

4

[0-1] H2H
F08:00Sportfreunde Lotte

1

0:0 Karlsruher SC

1

[0-0] H2H
F08:00VfL Osnabruck

3

2:0 Hallescher FC

4

[2-0] H2H
Zambia Super League
F08:00Buildcon FC

2

1:1 NAPSA Stars

2

[0-1] H2H
F08:00Power Dynamos

2

2:1 Circuit City FC

2

[1-0] H2H
F08:00Green Buffaloes

1

1:1 Kabwe Warriors

2

[1-0] H2H
S08:00Forest Rangers 0:0 Lumwana Radiants H2H
Italy Futsal
F10:00Arzignano Futsal

1

1:1 Carme Dawson[1-0] H2H
F10:00Augusta Seaborne Fut 6:4 Latina C5 Futsal[3-1] H2H
S14:30Acqua e Sapone C5 Fu 0:0 Napoli Futsal H2H
Welsh Premier League
F09:30Aberystwyth Town

3

2:0 UWIC Inter Cardiff

1

[1-0] H2H
F09:30Carmarthen 0:1 Newi Cefn Druids

1

[0-0] H2H
F09:30Llandudno

1

1

4:2 Llanelli

2

[0-0] H2H
F14:30Barry Town AFC

5

1:1 Connahs Quay Nomads

3

[1-1] H2H
Welsh Football League First Division
F09:00Cwmbran Celtic

1

2:2 Goytre AFC

3

[1-1] H2H
F09:00Llantwit Major 1:0 Ton Pentre[0-0] H2H
F09:00Pontypridd 5:1 Briton Ferry Athleti[0-0] H2H
F09:00Port Talbot 0:0 Haverfordwest County[0-0] H2H
S09:00Ammanford 0:0 Undy Athletic H2H
Wales Cymru Alliance
F09:00Gresford 1:1 Llanrhaeadr[0-0] H2H
F09:30Airbus UK Broughton 1:0 Rhyl FC[0-0] H2H
F09:30Conwy Utd 0:1 Flint Town[0-1] H2H
F09:30Denbigh Town 0:3 Porthmadog[0-1] H2H
F09:30Holyhead 1:4 Guilsfield[0-0] H2H
F09:30Penrhyncoch 0:0 Prestatyn Town FC[0-0] H2H
Vietnamese professional league
F04:35Song Lam Nghe An

1

2:0 Quang Nam[2-0] H2H
F05:00Sanna Khanh Hoa

2

1:4 Hoang Anh Gia Lai[0-1] H2H
F07:00T T Hanoi

1

5:0 Than Quang Ninh[2-0] H2H
Primera Division de Venezuela
F14:00LALA FC

1

3

1:2 Carabobo FC

3

[0-1] H2H
F15:00Deportivo Metropolit

1

1

0:3 Portuguesa FC

4

[0-2] H2H
F16:00Aragua FC

2

0:0 Estudiantes Merida F

3

[0-0] H2H
Uzbekistan Super Cup
F06:00Lokomotiv Tashkent

1

2:1 OTMK Olmaliq

1

[1-0] H2H
Uruguay U19 League
F07:00Defensor Sporting U1

4

2:2 Penarol U19

2

[2-1] H2H
F07:00Miramar Misiones U19

2

0:1 Racing Club de Monte

4

[0-0] H2H
F07:00Nacional De Football

3

2:0 Liverpool Montevideo

5

[1-0] H2H
Primera Division de Uruguay
F15:00Plaza Colonia

2

0:1 Danubio FC

3

[0-1] H2H
F15:00CA River Plate

3

4:1 Racing Club Montevid

2

[3-1] H2H
F15:00Cerro Montevideo

1

0:1 Boston River

3

[0-1] H2H
F18:00CA Penarol

3

5:0 Rampla Juniors FC

1

5

[1-0] H2H
Ukraine U21 Liga
F05:00Arsenal Kyiv U21

1

4

1:2 Desna Chernihiv U21

2

[1-0] H2H
F06:00FC Vorskla U21

1

0:0 Karpaty U21

4

[0-0] H2H
Ukraine Reserve League
F06:00Vorskla Poltava Rese

1

0:0 Karpaty Lviv Reserve

4

[0-0] H2H
Ukrainian Premier League
F07:00FC Mariupol

1

2:1 Olimpic Donetsk

1

[1-1] H2H
F10:00FC Lviv

5

0:1 Chernomorets Odessa

3

[0-1] H2H
S09:00Dynamo Kyiv : Zorya H2H
S09:00FC Shakhtar Donetsk : PFC Oleksandria H2H
UAE RL
F08:25Emirates Club (R)

3

3:3 Dibba Al Fujairah Re

2

[0-1] H2H
UAE Pro-League
F08:30Ajman

1

3:0 Ahli Al-Fujirah

2

[0-0] H2H
F11:15Al Ain

3

2:1 Al Nasr Dubai

1

[1-1] H2H
UAE Division 1 Group A
F08:30Hatta 2:2 Al-Hamriyah[1-2] H2H
F10:59Al Oruba (UAE)

1

1:0 Dubba Al-Husun[1-0] H2H
Turkey U21 Super League
F04:00Alanyaspor U21

2

3:3 Kasimpasa U21

1

[1-1] H2H
S04:00Istanbul Buyuksehir 0:0 Bursaspor U21 H2H
Turkey U21 Ligi 1
F03:00Boluspor U21

2

1:1 Adanaspor U21

2

[0-1] H2H
F04:00Genclerbirligi U21

3

1:0 Yohm Niyeshibang U21

1

[1-0] H2H
Turkey Bayanlar 1. Ligi
F03:00KDZ Ereglispor (w) 0:0 ALG Spor Women[0-0] H2H
F04:30Kirecburnu (w)

1

2:2 Amedspor Women

2

[2-2] H2H
Turkiye Lig3
F05:30Karagumruk

1

2:1 Zonguldak[0-1] H2H
F05:30Menemen Belediye Spo

3

2:1 Fethiyespor

4

[1-1] H2H
F05:30Bayrampasaspor 3:0 Gaziantepspor[0-0] H2H
F05:30Hacettepe SK 2:2 Sancaktepe Belediye [0-2] H2H
F05:30Sariyer

1

3

1:2 Eyupspor

4

[0-0] H2H
Turkey 2 Ligi A
F05:30Boluspor

3

0:1 Adanaspor

1

[0-0] H2H
F08:00Genclerbirligi

3

2:1 Umraniyespor

1

[1-0] H2H
F08:00Adana Demirspor

3

3:0 Altinordu

3

[2-0] H2H
Turkey 3. Ligi B
F05:30Tepecik Bld

1

2

1:2 Ergene Velimese

1

[1-0] H2H
F05:30Sultanbeyli

3

1:0 Osmaniyespor

1

[0-0] H2H
Professional Tunisian League 1
F08:00C.A.Bizertin

1

1:0 AS Gabes

2

[1-0] H2H
S08:00US Ben Guerdane 0:0 ES du Sahel H2H
S08:00U.S.Monastir 0:0 Club Africain H2H
Professional Tunisian League 2
F08:00CO Medenine 0:3 A.S Djerba[0-2] H2H
F08:00AS Slimane 4:1 Sfax Railways

1

[2-0] H2H
F08:00AS Oued Ellil 2:0 A.S Ariana[0-0] H2H
F08:00Jerba Midoun 1:1 Olympique de Beja[1-0] H2H
F08:00CS Korba 1:0 Esperance Sportive Z[1-0] H2H
F08:00US Seliana 0:0 A.S.Marsa[0-0] H2H
F08:00Chebba 2:0 S.S. Sfaxien[1-0] H2H
S08:00Sporting Ben Arous : CO Sidi Bouzid H2H
S08:00AS Kasserine : E.Gawafel.S.Gafsa H2H
S08:00S.S. Sfaxien : Oceano Kerkennah H2H
S08:00Jendouba Sport : Chebba H2H
S08:00ES Hamam-Sousse : ES Rades H2H
S08:00Stade Africain Menze : Djebeniana H2H
Thailand U19 League
23:30Surin City FC U19 -:- Sisaket United U19 Pred. H2H
Thai Premier League
F05:45Chainat FC

1

0:0 Suphanburi FC

1

[0-0] H2H
F06:00PTT FC Rayong

4

0:1 Nakhon Ratchasima

2

[0-0] H2H
F07:00Buriram United

1

2:2 Chonburi Shark FC

2

5

[0-0] H2H
F08:00Samut Prakan City

4

3:2 Chiangmai FC

2

[1-1] H2H
Thai League Cup
F03:30Hat Yai City FC 1:1 Nakhon Si United FC[0-1] H2H
F03:30Grakcu Sai Mai Unite

4

2:2 BTU United

1

[1-1] H2H
F03:30Kamphaeng Phet

1

1:0 Uttaradit[0-0] H2H
F03:30North Bangkok Colleg

1

0:0 Bangkok

3

[0-0] H2H
F03:30Rayong United

3

1:0 Kabin United[1-0] H2H
F03:30Surin Khongcheemool

1

0:2 Ubon Ratchathani FC

6

[0-0] H2H
F03:30Thonburi University

1

2:1 Raj Pracha FC[0-0] H2H
F03:30Chiangrai FC 1:1 Watbot FC

3

[0-0] H2H
F03:30Muangkhon WU 2:3 Ranong FC[1-0] H2H
F03:30Pattaya City 3:3 Khonkaen Mordindang [2-1] H2H
F03:30Surat Thani City 1:1 Satun United[0-0] H2H
F03:30Surat Thani FC 1:2 Trang FC[1-0] H2H
F03:30Bankhai United 1:2 Chachoengsao[1-0] H2H
F05:30Hua Hin City

2

1:2 Seemok FC

2

[0-1] H2H
F05:45Samut Songkhram FC 2:2 Chainat United[0-0] H2H
F06:00Phrae United FC

2

1:0 Phitsanulok FC

3

[1-0] H2H
F06:00Phuket FC 5:0 Pattani[0-0] H2H
F06:00Phattalung FC 3:1 Jalor City[1-0] H2H
F06:00Nakhon Pathom FC 3:0 Muangkan Utd[1-0] H2H
F06:00Nakhon Mae Sot Unite 0:1 Singburi FC[0-0] H2H
F07:00Khonkaen United 4:1 Kalasin

3

[3-0] H2H
Thai Division 1 League
F05:45Samut Sakhon

1

0:0 Lampang FC

1

[0-0] H2H
F06:00Ayoubi Taya 0:6 BEC Tero Sasana[0-1] H2H
F07:00Navy FC

2

2:1 Thailand Honda FC

2

[1-0] H2H
F08:00Sisaket FC

4

3:1 JL Angmai Lian Zhi

3

[1-1] H2H
Tajikistan Cup
F03:55Esteghlal Dushanbe 5:0 FK Khayr Vahdat

1

[3-0] H2H
Swedish Cup
F08:00Karlstad BK

1

3:2 Ostersunds FK

1

[1-1] H2H
F08:00IK Sirius FK

4

1:2 Halmstads

1

[1-2] H2H
F08:00Hassleholms IF

3

0:3 Djurgardens[0-2] H2H
F08:00Elfsborg

2

1:1 IK Frej Taby

4

[0-1] H2H
F10:00AFC Eskilstuna 4:0 Huanamo[1-0] H2H
F10:00Falkenberg

1

2:1 Degerfors

2

[0-1] H2H
Slovakia Premier League
F08:00SKF Sered

1

3

0:1 Slovan Bratislava

4

[0-1] H2H
F08:00Spartak Trnava

3

3:1 Dunajska Streda

2

[1-1] H2H
F08:00FK Senica

3

0:1 MSK Zilina

4

[0-1] H2H
F08:00Zlate Moravce

3

3:1 Trencin

3

[1-0] H2H
F08:00Sport Podbrezova

2

0:1 MFK Ruzomberok

4

[0-0] H2H
F10:00Michalovce

3

0:0 Nitra

5

[0-0] H2H
Swiss Super League
F13:00FC Sion

3

2:2 St. Gallen

2

[1-1] H2H
F13:00Neuchatel Xamax

1

2

0:2 Basel

1

[0-1] H2H
Switzerland - 2.Liga
F10:59FC Rapperswil-Jona

2

2:0 Schaffhausen

1

4

[1-0] H2H
F11:30Kriens

1

0:3 Servette

2

[0-1] H2H
F12:30Chiasso

1

1:1 Winterthur

3

[1-0] H2H
Sudanese Premier League
S12:00Al Merreikh 0:0 Hilal O Baye H2H
S12:00Al Ahly Shendi 0:0 Al Shorta Al Qadarif H2H
Spanish Bizkaia-Tercera Division
F06:00Elche CF Ilicitano

2

0:1 CF La Nucia[0-1] H2H
F07:30UD Tamaraceite

3

0:0 CD El Cotillo

1

9

[0-0] H2H
F10:00Torre Levante

4

2:1 Acero

3

[1-1] H2H
F10:45Ecija Balompie

4

0:0 Xerez Deportivo

3

[0-0] H2H
F10:59Deportivo Ourense

3

0:0 CD Boiro

3

[0-0] H2H
F10:59SD Deusto

4

2:1 SD Balmaseda FC[0-0] H2H
F10:59UD Rayo Ibense

2

1:1 Jove Espanol

4

[1-0] H2H
F10:59Vilamarxant CF

2

1:1 Atzeneta UE[1-0] H2H
F10:59UD Ibarra

1

0:2 Tenisca

2

[0-1] H2H
F11:30CD Santa Ursula

6

2:0 Lanzarote

3

[1-0] H2H
F11:30CD Buzanada

3

1:0 Las Palmas C

5

[0-0] H2H
F11:30UCD Burlades

1

3

0:1 Beti Kozkor KE

1

4

[0-0] H2H
F12:00Santfeliuenc FC

2

2:3 Pobla De Mafumet CF

4

[1-2] H2H
F12:15CD Bezana

4

1:4 CD Cayon

1

[0-3] H2H
F12:30SD Laredo

3

0:0 SD Torina

5

[0-0] H2H
F12:30Constancia

4

1:1 Mallorca B

3

[1-0] H2H
F12:30CD Valdelacalzada

4

1:3 Extremadura B

3

[0-2] H2H
F13:00CD El Palo

5

1:0 CD Huetor Vega

4

[1-0] H2H
Spanish Ladies Premier League
F05:30Colegio Aleman Valen

1

0:0 Athletic Club Bibao

1

[0-0] H2H
F06:00Atletico de Madrid (

1

2

6:1 Fundacion Albacete (

3

[6-0] H2H
F08:00RCD Espanyol (w)

2

2:1 Levante UD (w)

2

[2-1] H2H
Spain Segunda Women
F15:00UD Las Torres (w)

1

1:2 Las Majoreras (w)[1-1] H2H
Futsal Spain Division De Honor
F07:15Levante Futsal 2:3 Jaen Paraiso Interio[1-3] H2H
F11:30Caja Segovia Indoor 1:8 EiPozo Murcia Turist[0-2] H2H
F12:30Vaidepenas Futsal 3:3 Catgas Energia Futsa[2-0] H2H
F12:30Inter Movistar Futsa 6:0 Paruro five foot[4-0] H2H
Spanish Segunda Division B
F10:00Cultural de Durango

3

1:1 CD Vitoria(SPA)

3

[0-1] H2H
F10:00Granada CF B

1

3

1:2 Sevilla Atletico

3

2

[0-0] H2H
F10:30Deportivo La Coruna

5

0:1 CD Guijuelo

3

[0-1] H2H
F10:59Villarreal B

1

3:3 CF Peralada

4

[2-1] H2H
F10:59Leioa

2

0:0 SD Amorebieta

2

[0-0] H2H
F11:30UD Logrones

1

4

2:1 Athletic Bilbao B

2

[1-1] H2H
F11:30Mirandes 4:1 Calahorra

1

4

[2-0] H2H
F12:00Arenas Club de Getxo

1

1:1 Sporting de Gijon B

2

[0-0] H2H
F13:00Racing Santander

2

1:0 Barakaldo CF

5

[0-0] H2H
F13:30Real Madrid Castilla

3

3:2 Real Valladol B

3

[1-0] H2H
Primera Division de El Salvador
F16:30Aguila

4

1:0 CD Audaz

3

[0-0] H2H
F19:30CD Chalatenango

2

1:2 Jocoro FC

1

6

[0-1] H2H
F20:00Alianza San Salvador

2

2:0 A.D. Isidro Metapan

3

[1-0] H2H
F20:00Luis Angel Firpo

2

1:0 CD Sonsonate

2

[0-0] H2H
Slovenia 1.Liga
F08:45NK Publikum Celje

4

4:3 ND Gorica

1

5

[4-2] H2H
F10:59Maribor

4

1:1 NK Mura 05

2

[0-0] H2H
Saint Kitts Nevis Premier League
F18:00Flow 4G Cayon Rocket

1

1:0 SLH St Pauls Utd

4

[1-0] H2H
Singapore League
F05:00Home United FC

2

0:0 Albirex Niigata FC

1

[0-0] H2H
Scotland Highland League
F10:00Brora Rangers 3:0 Keith[3-0] H2H
F10:00Buckie Thistle FC 1:4 Fraserburgh[1-3] H2H
F10:00Deveronvale 6:0 Fort William[2-0] H2H
F10:00Huntly 1:1 Clachnacuddin[0-1] H2H
F10:00Inverurie Loco Works 1:1 Wick Academy[1-1] H2H
F10:00Lossiemouth 0:5 Cove Rangers[0-1] H2H
F10:00Nairn County 3:0 Strathspey Thistle[3-0] H2H
F10:00Rothes 3:3 Formartine United[2-1] H2H
F10:00Turriff United 2:4 Forres Mechanics[0-4] H2H
Serbian Superliga
F07:00Zemun

3

0:0 Macva Sabac

3

[0-0] H2H
F08:00Mladost Lucani 5:0 FK Backa Backa Palan

1

[2-0] H2H
F08:00FK Napredak Krusevac 0:0 FK Spartak Zlatibor

1

[0-0] H2H
F10:59Radnik Surdulica

1

0:1 Crvena Zvezda

1

[0-1] H2H
F13:00Partizan Belgrade

4

3:0 Proleter

1

1

[3-0] H2H
Scottish Premier League
F10:00Heart of Midlothian

3

1:1 Saint Mirren

3

[0-0] H2H
F10:00Livingston

2

1:0 Kilmarnock[1-0] H2H
F10:00Saint Johnstone

3

0:2 Aberdeen

1

[0-1] H2H
Scotland Division 3
F10:00Berwick Rangers

2

0:3 Elgin City[0-0] H2H
F10:00Stirling Albion 0:1 Peterhead

4

[0-1] H2H
F10:00Queen's Park 1:1 Clyde[0-0] H2H
F10:00Annan Athletic

2

4:0 Albion Rovers

1

[3-0] H2H
F10:00Edinburgh City

2

2:0 Cowdenbeath

1

3

[2-0] H2H
Scotland Division 2
F10:00Arbroath

2

3:2 Airdrie United

3

[1-1] H2H
F10:00Brechin City

1

3

1:2 Stranraer

2

[1-1] H2H
F10:00East Fife

1

3:4 Dumbarton[0-3] H2H
F10:00Forfar Athletic

1

2:1 Stenhousemuir[0-0] H2H
F10:00Raith Rovers 4:1 Montrose

4

[2-0] H2H
Scottish Championship
F10:00Queen of South

2

1:2 Alloa Athletic

1

[0-1] H2H
F10:00Inverness

1

1:0 Greenock Morton[1-0] H2H
F10:00Falkirk

2

1:1 Dundee United

3

[0-0] H2H
F10:00Ayr United 0:1 Dunfermline Athletic

2

[0-0] H2H
F10:00Partick Thistle

3

2:4 Ross County

3

[2-0] H2H
South Africa Premier League
F08:30Polokwane City FC

1

1:1 Kaizer Chiefs

1

[1-1] H2H
F08:30Cape Town City

3

3:2 Maritzburg United

1

2

[1-0] H2H
F10:59Bidvest Wits

3

1:1 Mamelodi Sundowns

1

1

[1-1] H2H
F13:15Supersport United

2

1:2 Baroka FC

2

[0-1] H2H
F13:15Orlando Pirates

2

4:1 AmaZulu

4

[3-1] H2H
San Marino League
F09:00SP Cosmos 1:1 Cailungo

1

[1-1] H2H
F09:00Faetano 5:0 Entai Ravi Tucci[2-0] H2H
F09:00Tre Penne 3:1 San Giovanni

1

[2-0] H2H
South Africa First League
F08:30Real Kings

1

2:2 Maccabi FC

2

[0-0] H2H
F08:30Witbank Spurs 1:1 Richards Bay[1-0] H2H
F08:30Stellenbosch FC 2:0 TS Sporting[0-0] H2H
South Africa Reserve League
F02:00Free State Stars Res

2

1:2 Supersport United Re

1

[1-0] H2H
F04:00Cape Town City FC Re

1

2:2 Polokwane City Reser[1-1] H2H
F04:00Kaizer Chiefs Reserv

3

1:3 Bloem Celtic Reserve

1

[1-1] H2H
S03:00Chippa United Reserv 0:0 Lamontville Golden A H2H
S05:00Amazulu Reserves 0:0 Baroka FC Reserves H2H
S05:00Mamelodi Sundowns Re 0:0 Bidvest Wits Reserve H2H
Rwanda National League
F08:30AS Kigali

1

5:0 Kirehe FC

1

[2-0] H2H
F08:30Marines FC

3

0:0 Kiyovu FC

2

[0-0] H2H
Futsal Russia Division De Honor
F04:00Dynamo Moscow Indoor 7:5 Algal Futsal[1-2] H2H
F04:00MFK Sinara Ekaterinb 8:1 Sibiryak Bratsk Indo[2-0] H2H
F04:00Lipetsk Futsal 4:2 Alex Futsal[3-2] H2H
F04:00Mospolitekh Moscow F 3:3 Yougela B Futsal[0-1] H2H
F05:00Almaz Futsal 1:1 Berkut Futsal[1-1] H2H
F06:00MFK CPRF Futsal 3:2 Nefte Jo Gansike Fut[0-1] H2H
F06:00Veliky Novgorod Futs 0:5 Spartak Moscow Socce[0-1] H2H
F06:00Krasnaya Gvardiya Fu 4:3 Orgkhim Futsal[1-0] H2H
F08:00Novali Futsal 3:7 MFK Tyumen Futsal[2-3] H2H
S04:00TTG-Ugra Yugorsk Fut 0:0 Dynamo Samarra Futsa H2H
Russia Cup
S05:00Rubin Kazan : Lokomotiv Moscow H2H
Romania - Liga 2 Seria
F04:00FC Clinceni

4

1:0 Farul Constanta

2

[1-0] H2H
F04:00CS Balotesti

2

0:2 CS Mioveni[0-0] H2H
F04:00Luceafarul Oradea

1

0:0 FC Timisoara

3

[0-0] H2H
F04:00Metaloglobus

2

1:0 SCM Argesul Pitesti[0-0] H2H
F04:00ACS Poli Timisoara

4

1:0 Ripensia Timisoara

5

[0-0] H2H
F04:00Sportul Snagov

1

2:1 Juventus Bucuresti

3

[2-0] H2H
F04:00FC UT Arad

1

3:0 Dacia Unirea Braila

1

[2-0] H2H
F06:00ACS Sirineasa

1

0:2 Universitaea Cluj

2

[0-1] H2H
Romania Liga I
F10:00FC Astra Giurgiu

1

1:0 AFC Hermannstadt

2

[0-0] H2H
F13:00CSM Studentesc Iasi

2

0:1 CFR Cluj

1

5

[0-0] H2H
Qatar League
F08:50Al-Garrafa 0:0 Al Duhail

3

[0-0] H2H
F11:10Al Rayyan

1

4

0:4 Al-Sadd

1

1

[0-2] H2H
Peru Reserves League
S11:10Cesar Vallejo Reserv 0:0 Sport Huancayo Reser H2H
Panama Reserve League
F15:00Plaza Amador Reserve

1

0:0 San Francisco Reserv

2

[0-0] H2H
Portugal Campeonato Nacional Women
F12:30Valadares Gaia FC (w

3

1:1 Clube Albergaria (w)

1

[1-0] H2H
Portugal Champions NACIONAL Juniores A 2
F10:00Abambres SC U19

1

4

5:2 Trofense U19

3

[3-2] H2H
F10:00Casa Pia AC U19 3:1 Olhanense SC U19[1-1] H2H
F10:00Linda-a-VelhaU19

1

1:0 Louletano U19[0-0] H2H
F10:00Real Massama U19

3

1:2 SU Sintrense U19

3

[1-1] H2H
F10:00SC Lusitania U19

1

2

0:1 Fc Barreirense U19

2

[0-0] H2H
Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1
F10:00Tondela U19 1:1 Sporting Lisbon U19[1-0] H2H
F10:00FC Porto U19

1

2:1 Gil Vicente U19[0-0] H2H
F10:00Braga U19

1

3

2:1 Alverca U19

2

[1-1] H2H
F10:00Uniao Leiria U19

2

2:2 Academica Coimbra U1

2

[0-0] H2H
F10:00GD Estoril-Praia U19

3

2:3 Alcanenense U19

3

[0-0] H2H
F10:00Belenenses U19 1:1 Vitoria FC Setubal U[0-0] H2H
F10:00Rio Ave U19

1

2:1 Vitoria SC Guimaraes

1

[0-1] H2H
F10:00Beira Mar U19

4

1:1 Aves U19[1-0] H2H
F10:00Boavista U19 0:0 Freamunde U19[0-0] H2H
F10:00Pacos Ferreira U19

2

2:2 Feirense U19

2

[0-0] H2H
F10:59Maritimo U19

1

4:0 Cova Piedade U19

1

[0-0] H2H
Portugal U23
F06:00Benfica U23

1

1:1 Aves U23

1

[1-1] H2H
F06:00Vitoria Guimaraes U2 1:0 Portimonense U23

1

[0-0] H2H
F06:00Coimbra EC U23

2

4:0 Vitoria Setubal U23

1

2

[1-0] H2H
F09:00Cova Piedade U23

3

3:3 Maritimo U23

2

[2-1] H2H
S06:00Belenenses U23 0:0 Feirense U23 H2H
Portugal Champions NACIONAL Juniores B
F06:00Vitoria SC Guimaraes 1:1 Rio Ave U17[0-0] H2H
F10:00Uniao Almeirim U17 1:1 ElvasU U17[0-0] H2H
F12:00Portimonense U17 4:1 Olhanense U17[0-0] H2H
Portugal Segunda Liga
F06:00FC Famalicao

2

2:1 CD Mafra

1

[2-0] H2H
F10:00Oliveirense

4

3:2 Leixoes

2

[1-2] H2H
F12:00Penafiel

2

0:0 SC Covilha

1

[0-0] H2H
POL WD1
F05:00Czarni Sosnowiec (w)

3

1:1 KKPK Medyk Konin (w)

4

[1-0] H2H
F11:15Biala Podlaska (w) 2:0 TS Mitech Zywiec (w)[0-0] H2H
Poland Ekstraklasa
F09:30Gornik Zabrze

4

2:1 Zaglebie Sosnowiec

1

3

[1-0] H2H
F12:00Lech Poznan

4

2:0 Legia Warszawa

2

[1-0] H2H
F14:30Lechia Gdansk

2

1:0 Wisla Krakow

1

[1-0] H2H
S12:00Arka Gdynia 0:0 Piast Gliwice H2H
Philippines UFL
S20:00Ateneo Blue Eagles 0:1 FEU Tamaraws

1

H2H
Peru Primera Division
F13:15Univ.Cesar Vallejo 2:2 Sport Huancayo

3

[1-1] H2H
F15:30Inti Gas Deportes

3

1:1 FBC Melgar

6

[1-1] H2H
F17:30Academia Deportiva C

2

0:4 EM Deportivo Binacio

1

[0-1] H2H
F20:00Sport Boys

4

0:1 Deportivo Union Come

5

[0-1] H2H
Primera Division de Paraguay
F16:45Deportivo Capiata

3

3:3 River Plate (PAR)

1

1

[1-2] H2H
F18:45Guarani CA

5

1:1 General Diaz

2

[1-0] H2H
S18:00Sportivo Luqueno : Guarani CA H2H
OFC Champions League
21:00Auckland City -:- AS Magenta Noumea Pred. H2H
F01:00Kiwi FC 0:2 Erakor Golden Star[0-0] H2H
New Zealand Football Championship
22:35Waitakere United -:- Hawke's Bay United Pred. H2H
F20:00Southern United

1

3

2:2 Wellington Phoenix R

3

[2-1] H2H
Northern Ireland Premier League
F10:00Coleraine

2

2:0 Glentoran FC

1

2

[0-0] H2H
F10:00Institute FC 2:0 Dungannon Swifts

1

[1-0] H2H
F10:00Linfield FC

3

1:0 Ballymena United

1

[0-0] H2H
F10:00Ards FC

2

3:1 Newry City

3

[2-0] H2H
F10:00Warrenpoint Town

1

0:2 Cliftonville[0-0] H2H
Northern Ireland IFA Championship
F10:00Ballinamallard Unite 1:0 Portadown[1-0] H2H
F10:00Carrick Rangers 3:2 Dundela[0-1] H2H
F10:00HW Welders 0:2 Larne FC[0-1] H2H
F10:00Ballyclare Comrades 1:1 Knockbreda[1-0] H2H
F10:00Limavady United 1:3 Loughgall FC[0-1] H2H
F10:00Dergview FC 2:1 PSNI[2-1] H2H
Nicaragua Youth League
F14:30UNAN Managua U21

2

6:0 Jalapa U20

2

[5-0] H2H
Nicaragua Apertura league
F17:00UNAN Managua

1

3

4:1 Jalapa

2

[3-0] H2H
F20:00Walter Ferretti

2

0:0 Real Esteli

1

1

[0-0] H2H
S20:00Real Madriz FC 0:0 Chinandega FC H2H
Montenegro Prva Crnogorska Liga
S08:00FK Grbalj Radanovici 0:0 FK Rudar Pljevlja H2H
S08:00Mornar 0:0 Lovcen Cetinje H2H
S08:00FK Sutjeska Niksic 0:0 OFK Petrovac H2H
S08:00FK Zeta 0:0 FK Iskra Danilovgrad H2H
Mexico Youth U20
F12:00Club America U20

2

1

0:1 Lobos BUAP U20

1

[0-1] H2H
F12:30Necaxa U20

2

1:0 Club Tijuana U20

2

[1-0] H2H
F13:00Pachuca U20 1:1 Chivas Guadalajara U

2

[1-0] H2H
Mexico Liga MX Femenil
F13:00Unam Pumas Women 3:0 Tijuana Women[2-0] H2H
Mexico Segunda Division
67'Reboceros de La Piedad

1

0:1 Toluca II

3

[0-1] H2H
F12:00Coyotes FC

2

1:2 Pioneros de Cancun

2

[1-1] H2H
F12:00Cimarrones de Sonora

4

0:1 UA de Chihuahua

1

[0-1] H2H
F12:00Dorados B

1

3

3:1 CD Nuevo Chimalhuaca

1

1

[2-0] H2H
F13:00Monarcas Morelia II

1

5:1 Correcaminos II

1

1

[2-0] H2H
F16:00Club Canoneros Marin

2

4:0 CD Cuautla

2

[1-0] H2H
F16:00Constructores Gomez

2

3:0 Sahuayo FC

1

[1-0] H2H
F16:00Deportivo Gladiadore 0:3 Mineros de Zacatecas

1

1

[0-0] H2H
F16:00Real Zamora

1

2:0 Intel Paja

3

[1-0] H2H
F16:30Tuzos UAZ

2

1:0 Tuxtla FC

3

[1-0] H2H
F17:00Sporting Canamy

1

1:3 Irapuato[0-1] H2H
F17:00Tepatitlan de Morelo

1

2:0 CD Alacranes de Dura

1

2

[0-0] H2H
Mexico Primera Divison A
26'Cafetaleros de Tapachula

1

0:0 CSyD Dorados de Sinaloa

1

H2H
F20:00Alebrijes de Oaxaca

1

1:1 Leones Univ Guadalaj

4

[0-1] H2H
Primera Division de Mexico
26'Necaxa 0:0 Club Tijuana H2H
26'Pachuca 1:1 Chivas Guadalajara H2H
F18:00Queretaro FC

1

3:0 Monarcas Morelia

1

2

[0-0] H2H
F20:00Monterrey

1

0:0 Puebla

2

[0-0] H2H
F20:00Club America

2

3:0 Lobos BUAP[1-0] H2H
Liga Super Malaysia
F08:00Perak

1

1:1 Felda United

4

[0-1] H2H
F08:00Johor FC

1

2:1 Melaka

2

[2-0] H2H
F08:00Selangor PKNS

1

2

1:0 PKNP FC

3

[1-0] H2H
Malaysia Premier League
F03:15Sarawak

1

1:2 Sabah

4

[0-2] H2H
F03:45PDRM

2

0:1 Selangor United[0-1] H2H
F08:00Terengganu B

1

0:0 UKM FC

1

[0-0] H2H
Botola 2
F09:00Olympique Dcheira 2:0 Wydad Fes[0-0] H2H
F09:00JSK Chabab Kasba Tad 1:1 JSM Jeunesse Sportiv[0-0] H2H
F09:00Renaissance Zmamra 3:0 Chabab Atlas Khenifr[0-0] H2H
F09:00Wydad Temara 0:0 Chabab Ben Guerir[0-0] H2H
F09:00Itihad Z. Khemisset 1:0 Raja de Beni Mellal[0-0] H2H
F09:00KAC de Kenitra 4:2 ASS Association Spor[0-0] H2H
F09:00Maghreb Fez 1:0 Racing Casablanca[0-0] H2H
F09:00USK US Sidi Kacem 3:2 Club Salmi[0-0] H2H
S10:00Chabab Ben Guerir : Raja de Beni Mellal H2H
S10:00Olympique Dcheira : JSM Jeunesse Sportiv H2H
S10:00Itihad Z. Khemisset : Racing Casablanca H2H
S10:00JSK Chabab Kasba Tad : ASS Association Spor H2H
S10:00Renaissance Zmamra : KAC de Kenitra H2H
S10:00Maghreb Fez : Chabab Atlas Khenifr H2H
S10:00USK US Sidi Kacem : Wydad Fes H2H
S10:00Wydad Temara : Club Salmi H2H
Botola Pro 1
F09:00Kawkab de Marrakech

2

1:1 Maghrib Association

1

[1-1] H2H
F13:00IRT Itihad de Tanger 0:2 DHJ Difaa Hassani Ja

2

[0-2] H2H
S10:00FAR Forces Armee Roy 0:0 Raja Casablanca Atlh H2H
S10:00OCK Olympique de Kho 0:0 Hassania Agadir H2H
S10:00Kawkab de Marrakech : Raja Casablanca Atlh H2H
S10:00Renaissance Sportive : OCK Olympique de Kho H2H
S10:00IRT Itihad de Tanger : FAR Forces Armee Roy H2H
S10:00Wydad Casablanca : Chabab Rif Hoceima H2H
S10:00Union Touarga Sport : DHJ Difaa Hassani Ja H2H
S10:00CAYB Club Athletic Y : MCO Mouloudia Oujda H2H
S10:00RCOZ Oued Zem : Maghrib Association H2H
S10:00Olympique de Safi : Hassania Agadir H2H
Malta Cup
S08:00Pieta Hotspurs 0:0 Gzira United H2H
S10:00Mosta FC 0:0 Birkirkara FC H2H
Luxembourg National Division
F10:59US Rumelange 1:1 Jeunesse Esch[0-1] H2H
Lebanese Premier League
F09:00Racing Beirut 0:4 Al Akhaahli Alay[0-2] H2H
Kuwaiti Premier League
F08:55Al-Arabi Club (KUW)

3

2:2 Al-Nasar

3

[1-1] H2H
F08:55Al-Salmiyah

3

1:0 Al-Ttadamon(KUW)

1

3

[1-0] H2H
Saudi Professional League
F07:55Al Raed 0:3 Al-Faisaly Harmah

2

[0-2] H2H
F12:25Al-Nasr(KSA) 1:0 Al-Feiha

5

[0-0] H2H
Saudi Arabia Division 2
F07:30Al-Thuqbah 0:1 Al-Sharq[0-1] H2H
F08:05Hottain (KSA) 3:2 Jubail[2-1] H2H
Kosovo Superliga
F07:00KF Drenica Skenderaj

3

3:1 KF Ferizaj

2

[2-0] H2H
F07:00KF Ballkani 3:0 KF KEK[1-0] H2H
F07:00KF Gunilla Hei

4

0:0 KF Flamurtari Pristi

3

[0-0] H2H
Kenya Super League
F04:05Green Commandos FC

3

1:0 Eldoret Youth

1

[0-0] H2H
F06:00Posta Rangers

1

1:1 Ulinzi Stars Nakuru

3

[1-0] H2H
F06:00Wazito FC

1

1:1 Administration Polic

2

[1-0] H2H
F07:00Bandari

5

1:0 Nzoia United

2

[1-0] H2H
F07:00Kakamega

2

2:2 Sofapaka FC

3

[0-1] H2H
F07:00Chemelil Sugar

1

1:1 KCB

3

[1-1] H2H
F07:00Fortune Sacco

1

2

0:1 Bidco United

2

[0-0] H2H
F07:00Migori Youth

1

1:1 FC Talanta

1

[1-0] H2H
F08:15Mathare United

2

2:0 AFC Leopards

1

[0-0] H2H
J-League Division 2
23:00Kagoshima United -:- Tokushima Vortis Pred. H2H
Jordan Premier League
F09:00Shabab AlOrdon

2

1:0 AL Salt

1

[0-0] H2H
F11:30Al Faisaly

3

1:0 Ramtha Club

1

[0-0] H2H
Japan Futsal League
S05:30Nagoya oceans Futsal 0:0 Shriker osaka Futsal H2H
Jamaica Premier League
S18:30Maxfield FC 0:0 Molynes United FC H2H
Israel Youth Cup
F03:45Bnei Sakhnin U19

2

0:1 Hapoel Hadera U19

1

[0-0] H2H
F03:45Gadna Tel Aviv U19

2

0:0 Sectzya Nes Ziona U1

3

[0-0] H2H
F03:45Maccabi Yaffo Kabili

1

0:0 Hapoel Ashkelon U19

1

2

[0-0] H2H
F03:50Hapoel Tel Aviv U19

4

2:1 Hapoel Petah Tikva N

2

[1-0] H2H
F04:00Bnei Yehuda Tel Aviv

1

1

1:2 Hapoel Nazareth Ill

2

[1-0] H2H
F04:00Hapoel Mate Asher U1

3

1:0 Hakoah Amidar Ramat

3

[1-0] H2H
F04:00Maccabi Petach Tikva

2

1:1 Maccabi Tel Aviv Sha

1

3

[0-0] H2H
F04:00Beitar Tel Aviv Raml

1

0:3 Beitar Nes Tubruk U1

3

[0-0] H2H
Italian Campionato Nazionale Primavera
F04:30Livorno Youth

2

1:1 Crotone U20

2

[0-0] H2H
F05:00Sha LAN U19

1

1:1 US Cremonese U20

1

[0-0] H2H
F05:00Atalanta U20

1

0:1 Cagliari U20

1

2

[0-0] H2H
F05:00Sassuolo U20

2

1:2 Empoli U20

1

[0-1] H2H
F07:00Inter Milan U20 1:3 Fiorentina U20

3

[0-0] H2H
F08:30Carpi U20

1

0:3 Bologna U20[0-1] H2H
F08:30Spal U19 3:0 Verona U20[2-0] H2H
F08:30Brescia U20 3:2 Spezia U20[2-0] H2H
F08:30Parma U20 2:4 Venezia F.C. Youth[1-1] H2H
F08:30Lecce U20

2

1:0 Ascoli U20

2

[1-0] H2H
F08:30Foggia U19

3

2:1 Benevento (Youth)

3

[1-1] H2H
F08:30Lazio U20 4:2 Cosenza Calcio Youth

1

[1-1] H2H
F08:30Pescara U20 3:2 Frosinone U20[2-0] H2H
S08:00Genoa U20 : Sampdoria U20 H2H
S08:00Torino U20 : AC Milan U20 H2H
Italian Serie B
F09:00Cittadella

2

4:1 Lecce[2-1] H2H
F09:00Perugia

1

0:1 Cosenza Calcio 1914

1

2

[0-1] H2H
F09:00Pescara

1

2:0 Padova

4

[2-0] H2H
F09:00Cremonese

1

2

0:1 Ascoli

3

[0-0] H2H
F09:00Carpi

2

3:2 Spezia

2

[1-0] H2H
F09:00Brescia

4

2:0 Crotone

1

2

[0-0] H2H
F12:00Foggia

1

2

1:1 Benevento

5

[0-0] H2H
Italy C1
F08:30SudTirol

1

1:0 Rimini

2

[0-0] H2H
F08:30Gubbio

2

0:3 Feralpisalo

1

[0-3] H2H
F08:30Triestina

2

2:0 Renate AC

1

[0-0] H2H
F10:30Fermana

2

0:1 Pordenone Calcio SSD

2

[0-0] H2H
F10:30Monza

2

1:0 Alma Juventus Fano

1

[0-0] H2H
F10:30Gozzano

2

1:1 Alessandria

4

[0-0] H2H
F12:30Ravenna

1

3

1:3 Teramo

6

[0-1] H2H
F14:30Albinoleffe

3

2:0 Giana

1

[0-0] H2H
F14:30Imolese

1

2:0 Vis Pesaro

2

[0-0] H2H
F14:30Sambenedettese

4

2:0 Ternana

1

[1-0] H2H
F14:30USD Virtus Verona

1

1:0 Vicenza

2

[0-0] H2H
Israel B League
F13:30Hapoel Umm Al Fahm

2

2:0 Hapoel Asi Gilboa

2

[1-0] H2H
F13:30Hakoah Amidar Ramat

3

2:1 AS Ashdod

1

[1-0] H2H
Israel Premier League
F09:00Maccabi Tel Aviv

1

2:0 Maccabi Petah Tikva

1

5

[0-0] H2H
F10:59Hapoel Bnei Sakhnin

2

2:1 Bnei Yehuda Tel Aviv

3

[1-1] H2H
F11:15Hapoel Tel Aviv

1

1:2 Maccabi Netanya

1

[0-1] H2H
F13:30Beitar Jerusalem

4

2:0 Hapoel Raanana

3

[1-0] H2H
S10:00Hapoel Haifa : Maccabi Haifa H2H
Israel C League
F08:00Maccabi Bnei Nahf 1:3 Bnei Mamba Golan

1

[1-2] H2H
F13:15SC Maccabi Ashdod

4

2:0 Ironi Modiin

4

[1-0] H2H
Indian Super League
F09:00Chennai Titans

2

0:0 Jamshedpur FC

2

[0-0] H2H
Iraqi Premier League
S06:30Baghdad 0:0 Al Karkh H2H
Ireland Leinster Senior League
F09:00Douglas Hall

2

2:2 Mayfield United

3

[0-1] H2H
India League Division 1
F03:30Minerva Academy

1

1:0 Neroca

1

[0-0] H2H
India Mumbai Elite League
F03:00FC Bombay Gymkhana

1

0:2 FSI - Seaview[0-0] H2H
S03:00ICL Payyade 0:0 Mumbai Warriors H2H
Indonesia Cup
F03:00Persebaya Surabaya 7:0 Persinga Ngawi[5-0] H2H
Ivory Coast Premier Division
F10:30USC Bassam

2

0:1 Racing Club Abidjan

3

[0-0] H2H
F13:00Africa Sports

3

0:0 Sporting Gagnoa

3

[0-0] H2H
Iceland League Cup B
F09:00Alftanes 1:1 KF Gardabaer[0-1] H2H
F09:00Augnablik Kopavogur 0:2 Sindri[0-0] H2H
F09:00UMF Selfoss 1:0 Throttur Vogum[0-0] H2H
Holland Youth Eredivisie
F06:00Sparta Rotterdam U19 3:1 Vitesse U19

1

1

[2-1] H2H
HUN WCup
F10:59Ferencvarosi TC (w) 7:0 Gyori Dozsa (w)

1

[2-0] H2H
Hungary U19 A League
F04:00Puskas Akademia Fehe

1

5:1 Gyori ETO U19

1

[3-0] H2H
F04:05Budapest Honved U19

5

1:0 Ferencvarosi U19

2

[0-0] H2H
F05:00MTK Budapest U19

1

4:1 Diosgyor VTK U19[2-0] H2H
S10:00Illes Akademia Halad 0:0 Debrecin VSC U19 H2H
Hungary Borsodi Liga
F10:59Ferencvarosi TC

1

4:0 Videoton Puskas Akad

1

5

[0-0] H2H
F10:59Mezokovesd Zsory

2

2:2 Varda SE[1-2] H2H
F10:59Paksi SE Honlapja

6

2:1 Debrecin VSC

3

[0-0] H2H
F10:59Ujpesti

1

5:0 Diosgyor VTK

2

[1-0] H2H
F10:59Fehervar Videoton

3

1:0 Szombathelyi Haladas

2

[0-0] H2H
F13:30Budapest Honved

3

2:1 MTK Hungaria

3

[1-0] H2H
Primera Division de Honduras
F20:00Real Espana

2

1:1 Lobos UPNFM

1

[1-0] H2H
F20:15Honduras Progreso

4

0:1 Marathon

3

[0-1] H2H
Holland Ligue 3
F08:30Barendrecht 1:1 Kozakken Boys[1-0] H2H
F08:30GVVV Veenendaal 1:2 De Treffers[0-2] H2H
F08:30Excelsior Maassluis 4:0 Koninklijke HFC

1

[2-0] H2H
F08:30Scheveningen 6:1 VV Sint Bavo[0-1] H2H
F09:00IJsselmeervogels 5:3 Almere City Youth[1-3] H2H
F09:30HHC Hardenberg 4:2 AFC[0-0] H2H
F09:30Rijnsburgse Boys 3:4 Spakenburg[2-1] H2H
F09:30Jong Sparta Rotterda

2

1:2 FC Lienden

2

[1-1] H2H
F09:30Vitesse Arnhem (Yout 1:1 Katwijk[1-1] H2H
Holland Eredivisie
F12:30FC Utrecht

1

0:0 Excelsior SBV

3

[0-0] H2H
F13:45PEC Zwolle

1

0:3 De Graafschap

1

1

[0-1] H2H
F13:45Fortuna Sittard

1

4

2:4 SC Heerenveen

1

[2-1] H2H
F14:45NAC Breda

1

0:0 Groningen

1

[0-0] H2H
Hong Kong Premier League
F01:30Wofoo Tai Po 0:0 Southern District[-] H2H
F01:30Wofoo Tai Po

1

2:1 Eastern A.A Football

4

[0-1] H2H
F01:30Southern District

2

3:1 LeeMan

3

[2-0] H2H
F04:30Sun Pegasus

1

0:3 Kitchee

2

[0-2] H2H
Guatemala Liga Nacional Women
F19:00CSD Petapa Women

3

0:5 Mataquescuintla FC W[0-2] H2H
Guatemala D2
62'Marquense

1

0:1 Deportivo San Pedro

2

[0-1] H2H
F15:00C.S.D. Comunicacione

2

1:2 CD Achuapa

5

[0-1] H2H
Liga Nacional de Guatemala
63'Xelaju MC

1

1:2 Guastatoya

2

[1-1] H2H
F13:00Siquinala FC

1

3

2:2 Coban Imperial

3

[2-1] H2H
F19:00C.S.D. Comunicacione

2

0:0 Antigua GFC

3

[0-0] H2H
Grenada Premier Division
F18:10Hurricanes SC 2:1 Paradise

1

[0-1] H2H
Greece U19
F04:00Panionios U19

1

3

2:2 Panathinaikos U19

1

1

[1-0] H2H
F04:15AEK Athens U19 1:0 Apollon Smirnis U19

1

[0-0] H2H
F05:00Asteras Tripolis U19

2

1:4 Atromitos U19

1

[0-0] H2H
F05:00Kerkyra U19

3

2:0 Iraklis U19[2-0] H2H
S04:30Platanias U19 0:0 Panahaiki-2005 U19 H2H
S06:00Olympiakos Piraeus 0:0 OFI Crete U19 H2H
S06:00Aititos Spaton U19 0:0 Ergotelis U19 H2H
S08:00Kissamikos U19 0:0 Irodotos U19 H2H
Greece Divison C
F08:00Aetos Orfanou

2

5:1 Ethnikos Alexandroup[5-0] H2H
Greece National B
F08:00Ergotelis

3

1:1 Athletic Union of Sp

5

[0-1] H2H
F08:00Panahaiki-2005

6

1:0 Apollon Larissas

2

[1-0] H2H
F10:59Doxa Dramas

2

2:2 Platanias FC

6

[1-0] H2H
Greece National A
F10:15Asteras Tripolis

1

1:1 PAE Atromitos

2

[1-0] H2H
F12:30AEK Athens

2

2:1 Apollon Smirnis

3

[1-1] H2H
Gibraltar Premier Division
F10:00FC Boca Juniors Gibr

1

0:9 Europa FC

1

[0-3] H2H
F12:15St Joseph FC

1

2

3:1 Lions Gibraltar

3

[3-0] H2H
Gambia GFA League
F10:59BK Milan 1:0 Banjul United

1

[0-0] H2H
German Frauen Bundesliga
F08:00Turbine Potsdam (w)

1

2:2 SG Essen-Schonebeck [1-2] H2H
F08:00Bayer Leverkusen (w)

4

3:0 Monchengladbach (w)

1

[2-0] H2H
F08:00FCR 2001 Duisburg (w 1:6 SC Freiburg (w)

1

[0-3] H2H
Germany Youth U19 League
F05:00FSV Mainz 05 U19

2

5:0 Nurnberg U19

2

[3-0] H2H
F05:00Ingolstadt U19

2

4:2 Kaiserslautern U19

2

[3-0] H2H
F05:00Karlsruher SC U19 1:1 Stuttgarter Kickers [1-0] H2H
F05:00Bayer Leverkusen U19

1

3

0:0 Fortuna Dusseldorf U

1

[0-0] H2H
F06:00Dynamo Dresden U19 5:0 Carl Zeiss Jena U19

2

[1-0] H2H
F06:00Hertha Berlin U19

1

3

2:1 Union Berlin U19

3

[1-0] H2H
F07:00MagdeburgU19

6

2:0 Hannover 96 U19

3

[2-0] H2H
F07:00Werder Bremen U19 1:0 VfL Wolfsburg U19[1-0] H2H
F07:00Niendorfer TSV U19

1

2:3 St. Pauli U19[1-0] H2H
F07:00FC Heidenheim U19

3

1:1 Augsburg U19

1

[0-1] H2H
F07:30FSV Frankfurt U19

1

1:2 Hoffenheim U19

2

[0-0] H2H
F07:30Paderborn U19 1:1 Monchengladbach U19[0-0] H2H
F08:00Hamburger SV U19 1:1 VfL Osnabruck U19[0-0] H2H
F08:00Eintracht Frankfurt

3

1:2 VfB Stuttgart U19

2

[1-2] H2H
S05:00Bayern Munchen U19 0:0 SC Freiburg U19 H2H
Germany Youth U17 League
F05:00Hoffenheim U17

1

2:1 FC IngolstadtU17[0-1] H2H
F05:00Werder Bremen U17 5:1 Dynamo DresdenU17[1-0] H2H
F05:00Union Berlin U17 1:2 Energie Cottbus U17[1-0] H2H
F05:00Chemnitzer(U17) 1:1 Hamburger SV U17[0-0] H2H
F05:00Koln U17 9:0 SG Unterrath U17[2-0] H2H
F05:00Stuttgarter Kickers 0:2 Bayern Munchen U17[0-1] H2H
F06:00Nurnberg U17 1:2 SpVgg Unterhaching U[0-1] H2H
F06:00Tennis Borussia Berl 1:1 RasenBallsport Leipz

1

[1-1] H2H
F07:00VfL Wolfsburg U17 1:1 Hertha BSC Berlin U1[0-0] H2H
F07:00Fortuna Dusseldorf U 3:0 FC Hennef 05 U17[0-0] H2H
F08:00VfB Stuttgart U17 0:2 Eintracht Frankfurt [0-1] H2H
F09:00Arminia Bielefeld U1 0:1 Preussen Munster U17[0-1] H2H
Germany Regionalliga
F07:00Hannover 96 Am

2

1:0 SSV Jeddeloh

2

[1-0] H2H
F07:30Berliner FC Dynamo

1

3:1 Budissa Bautzen

1

[2-0] H2H
F08:00VfR Garching

1

2:0 Greuther Furth (Yout

1

[1-0] H2H
F08:00VFB Lubeck

1

2:0 Eintracht Nordersted

3

[1-0] H2H
F08:00Werder Bremen (Youth

1

1:1 SV Drochtersen/Assel[1-0] H2H
F08:00TSG Balingen

1

2:1 Hessen Dreieich

1

[0-0] H2H
F08:00FC 08 Hombrug

1

3:0 Astoria Walldorf

1

4

[3-0] H2H
F08:00Kickers Offenbach

1

3:0 SSV Ulm 1846

1

[0-0] H2H
F08:00SV Waldhof Mannheim

1

4:1 FSV Frankfurt

4

[3-1] H2H
F08:00FK Pirmasens

2

0:4 TSG Hoffenheim (Yout

1

[0-2] H2H
F08:00Eintracht Stadtallen

1

5

0:3 Saarbrucken

2

[0-1] H2H
F08:00TSV Steinbach

2

1:2 SC Freiburg (Youth)

1

[0-2] H2H
F08:00VfR Wormatia Worms

3

2:1 FSV Mainz 05 (Youth)

1

6

[0-1] H2H
F08:00FC Kaan-Marienborn

1

1:1 SV Straelen

3

[0-0] H2H
F08:00Koln (Youth)

3

3:2 SC Verl

1

[0-1] H2H
F08:00SV Rodinghausen

1

0:2 Alemannia Aachen

1

2

[0-1] H2H
F08:00TV Herkenrath

1

0:2 SV Lippstadt[0-0] H2H
F08:00Wiedenbruck

1

2

0:2 Viktoria koln[0-0] H2H
F08:00Wuppertaler SV Borus

2

0:2 Monchengladbach AM.

2

[0-1] H2H
F09:00BSV Rehden 1:0 ETSV Weiche Flensbur[0-0] H2H
S07:30VfB Auerbach 0:0 Chemnitzer H2H
S08:00Rot-Weiss Oberhausen : Wattenscheid 09 H2H
Germany Oberliga NOFV
F08:00Arminia Hannover

3

1:2 Eintr. Braunschweig

5

[1-1] H2H
F08:00Eintracht Trier 3:1 TSV Schott Mainz

1

4

[2-0] H2H
F09:00SV Oberachern

2

2:1 Pforzheim

2

[1-0] H2H
F09:00MTV Wolfenbuttel

2

0:1 Fc Wunstorf

3

[0-1] H2H
F10:59TV Jahn Hiesfeld 2:0 SpVg Schonnebeck[1-0] H2H
The German oberliga Westfalen
F12:30ASC 09 Dortmund

2

1:0 FC Brunninghausen

1

[1-0] H2H
Northern German state premier league - bayern
F09:00Bad Vilbel

1

3

1:0 FSC Lohfelden

5

[1-0] H2H
France Ligue 5
F11:00Saint-Louis Neuweg

1

1

2:3 Raon L Etape

2

[2-1] H2H
F12:00Meaux Academy Footba 1:0 FC Gobelins

3

[0-0] H2H
F12:00Fougeresagl

2

2:0 Plouzane ACF[0-0] H2H
French Championnat Amateur
F09:00GS Consolat Marseill 3:0 Saint-Priest[0-0] H2H
F09:00Pontarlier 0:2 Martigues[0-2] H2H
F09:00Saint Malo 0:0 AS Furiani Agliani

1

[0-0] H2H
F10:00Jura Sud Foot 0:0 Hyeres[0-0] H2H
F10:00Monaco B 2:3 Annecy[0-2] H2H
F10:00Lens B

1

1:3 St. Maur Lusi[1-0] H2H
F10:00ASM Belfortaine 0:0 Haguenau[0-0] H2H
F10:00Paris Saint Germain 2:1 Chartres FC[1-1] H2H
F10:30Frejus St-Raphael 4:1 Lyonnais II

1

[2-1] H2H
F12:00ENDOUME

2

2:1 GRACES

2

2

[1-0] H2H
F12:00Chasselay M.D. Azerg 1:0 OGC Nice B[1-0] H2H
F12:00Creteil 3:0 Bobigny A.C.

1

[0-0] H2H
F12:00Epinal 2:2 Arras[1-0] H2H
F12:00Feignies

1

3:1 Iris Club de Croix

4

[0-0] H2H
F12:00Sainte Genevieve Spo 1:0 Fleury Merogis U.S.[0-0] H2H
F12:00Sedan

2

0:1 Lille B

1

[0-1] H2H
F12:00Granville 1:2 Mantes-la-Ville[0-1] H2H
F12:00Le Havre B

4

1:3 FC Nantes B

1

[1-0] H2H
F12:00Poissy As 4:2 Boulogne-Billancourt

3

[3-2] H2H
F12:00Stade Briochin 0:0 Vannes[0-0] H2H
F12:00Andrezieux 1:3 Blois[0-0] H2H
F12:00Colomiers

1

1:0 St Pryve St Hilaire

5

[0-0] H2H
F12:00Les Herbiers

3

1:1 FC Bergerac

4

[1-0] H2H
F12:00Nimes B 1:1 Yzeure AS[0-0] H2H
F12:00Romorantin

2

0:0 Saint-Etienne B

2

[0-0] H2H
F12:00Sete FC 1:0 Le Puy Foot 43 Auver[0-0] H2H
F12:00Stade Bordelais 0:0 Bordeaux B

1

[0-0] H2H
F12:00Trelissac 2:0 Mont-de-Marsan

1

[1-0] H2H
F12:00Lorient B 3:1 Oissel

1

[1-0] H2H
F14:00Bastia CA 2:2 Vitre[1-2] H2H
Finland Woman's Cup
F09:30Honka Espoo (w) 4:0 ONS (w)[0-0] H2H
S08:00Jyvaskylan Pallokerh 0:0 TPS Turku (w) H2H
Finland Suomen Cup
F06:00HIFK

3

1:3 Inter Turku

1

[1-2] H2H
F07:00Honka Espoo 0:0 IFK Mariehamn[0-0] H2H
F07:00Lahti

2

1:4 HJK Helsinki

2

[0-2] H2H
F07:30Ilves Tampere

1

3:0 Vaasa VPS

1

[2-0] H2H
F08:15Jaro

1

3

0:3 Haka

1

[0-1] H2H
F08:30AC Oulu 0:0 Mypa[0-0] H2H
F10:00TPV

2

1:1 KTP Kotka

1

[1-1] H2H
F10:59AC Kajaani 2:1 Ekenas IF Fotboll[0-0] H2H
Finland Championship U20
F05:15VJS Vantaa U20

2

0:0 IF Gnistan U20[0-0] H2H
F06:45KuPS U20

2

3:2 Honka U20

2

[1-1] H2H
F10:30HJK Helsinki U20

2

1:1 Atlantis U19

3

[0-1] H2H
F13:15JaPS U20

2

2:2 FC Lahti U20[2-1] H2H
Fiji National League
22:00Lautoka -:- Rewa FC Pred. H2H
FFSA SLR
F01:25Adelaide City Reserv 5:4 Croydon Kings Reserv

1

[2-2] H2H
F01:25Adelaide Olympic Res

1

2:1 South Adelaide Reser[1-0] H2H
Estonia Winter Tournament
F06:10Tartu JK Maag Tammek

4

0:2 Nomme JK Kalju II

1

6

[0-2] H2H
F08:00Viimsi MRJK

1

2:0 FC Helios

3

[2-0] H2H
F11:40Paide Linnameeskond 1:3 Tabasalu Charma[1-2] H2H
F13:30JK Welco Elekter

2

0:2 Tallinna FC Levadia

3

[0-1] H2H
England Southern League Central Division
F10:00Banbury United 1:2 St Ives Town[0-2] H2H
F10:00Bedworth United 0:3 Kings Lynn[0-2] H2H
F10:00Biggleswade Town 3:1 Lowestoft Town[2-1] H2H
F10:00Halesowen Town 0:1 Rushden Diamonds[0-0] H2H
F10:00Hitchin Town 2:0 Stratford Town[0-0] H2H
F10:00Kettering Town 2:1 Rushall Olympic[1-1] H2H
F10:00Leiston FC

1

2:0 Alvechurch[0-0] H2H
F10:00Redditch United 4:1 Needham Market[2-1] H2H
F10:00Royston Town 2:0 Coalville[1-0] H2H
F10:00St Neots Town 1:0 Barwell[0-0] H2H
F10:00Tamworth 1:0 Stourbridge[0-0] H2H
England FA Women Super League
F07:15Arsenal (w)

1

0:0 Manchester City (w)

2

[0-0] H2H
England FA Vase
F10:00Stockport County

1

1:1 Maidstone United

2

[1-1] H2H
F10:00Brackley Town

1

1:2 Leyton Orient

2

[1-0] H2H
F10:00AFC Fylde

2

0:0 Barnet

2

[0-0] H2H
F10:00Solihull Moors

4

1:2 AFC Telford United

1

3

[0-1] H2H
Primera Division de Ecuador
F15:00Faure Za Amarilla

2

1:4 Olmedo Riobamba

2

[0-1] H2H
F17:15Sociedad Deportivo Q

1

0:1 Liga Dep. Universita

2

[0-1] H2H
F19:25Tecnico Universitari

3

0:2 Macara

4

[0-1] H2H
S15:00Guayaquil City : Independiente Jose T H2H
Ecuador Reserve League
F09:00Club America Reserve

2

6:2 LDU Quito Reserves

3

[2-0] H2H
F10:00SD Aucas Reserves

5

2:1 Universidad Catolica

1

2

[2-0] H2H
Denmark Womans Cup
F09:00Brondby IF (w) 3:1 Kolding B (w)[1-1] H2H
F09:45VSK Aarhus(w) 0:1 Fortuna Hjorring (w)[0-0] H2H
Danish SAS Ligaen
F10:00Vejle

2

1:3 Nordsjaelland

1

[0-1] H2H
Denmark Youth U19
F07:00Odense BK U19

2

5:0 Silkeborg U19

2

[2-0] H2H
Danish U17
F07:00LYNGBY FODBOLD CLUB 1:1 AGF Viby U17[0-1] H2H
F08:15Randers FC U17 0:0 FC Kobenhavn U17[0-0] H2H
F09:15Odense BK U17 1:1 Silkeborg IF U17

1

[0-0] H2H
F09:15Midtjylland U17 1:4 Nordsjaelland U17[0-3] H2H
Czech Republic Gambrinus Liga
F09:00Tescoma Zlin

1

0:2 Bohemians 1905

3

[0-1] H2H
F09:00Sigma Olomouc

2

2:0 Marila Pribram

2

[1-0] H2H
F09:00MFK Karvina

4

1:1 Teplice

2

[1-0] H2H
F10:59Mlada Boleslav

2

1:0 Baumit Jablonec

2

[0-0] H2H
Czech women's Cup
F08:00Slavia Praha (w) 10:0 Hradec Kralove (w)[4-0] H2H
Cyprus 2 Division
F08:00Asil Lysi

2

4

0:2 Ethnikos Achnas FC

4

[0-0] H2H
F08:00Akritas Chloraka

1

0:5 Agia Napa[0-0] H2H
F08:00Karmiotissa Polemidi 5:3 MEAP Nisou[2-3] H2H
F08:00Othellos Athienou 0:0 Omonia Aradippou

2

[0-0] H2H
F08:00PAEEK

4

2:2 Digenis Oroklini

2

[0-1] H2H
F08:00Olympiakos Nicosia F 4:0 AE Zakakiou[3-0] H2H
Cyprus 1 Division
F10:00AEP Paphos

3

1:0 Doxa Katokopias

1

7

[0-0] H2H
F10:59Omonia Nicosia FC

4

2:0 AEL Limassol

3

[1-0] H2H
F10:59Ermis Aradippou

1

2:3 Anorthosis Famagusta

3

[1-1] H2H
Cuban Championship
F15:00Artemisa FC

2

3:0 Mayabeque

2

[1-0] H2H
F15:00Camaguey

4

3:2 Holguin

2

[0-0] H2H
F15:00Ciego de Avila 3:0 Guantanamo FC

3

[1-0] H2H
F15:00Isla de la Juventud

3

1:2 FC Cienfuegos

1

[0-0] H2H
F15:00La Habana

1

2:0 Villa Clara

3

[2-0] H2H
F15:00Las Tunas

1

0:2 Granma

2

[0-0] H2H
F15:00Pinar del Rio

3

0:2 Matanzas

4

[0-1] H2H
F15:00Sancti Spiritus

2

2:1 Santiago de Cuba

1

[2-0] H2H
Croatia U19 League
F04:05Inter Zapresic U19

1

2:1 NK Rudes U19

1

[2-0] H2H
F06:00Rijeka U19

1

5:0 Hrvatski Dragovoljac

1

3

[3-0] H2H
F06:00Sesvete U19

2

1:3 Zagreb locomotive U1

3

[1-2] H2H
F07:00ZNK Osijek U19

3

1:2 NK Varazdin U19

4

[0-1] H2H
F08:00Dinamo ZagrebU19

1

3:0 NK Istra 1961 U19

3

[2-0] H2H
S09:00NK Dugopolje U19 0:0 Slaven Belupo U19 H2H
Croatia 2.HNL
F09:00NK Maksimir

4

0:1 NK Orijent Rijeka

2

[0-1] H2H
F09:00NK Opatija

3

1:1 Trnje

2

[1-0] H2H
F09:00NK Primorac Biograd

2

3:1 NK GOSK Dubrovnik

1

[3-0] H2H
F09:00NK Spansko

1

5

1:2 NK Dubrava Zagreb

2

[0-0] H2H
F09:00NK Udarnik Kurilovec

1

3:1 NK Novigrad

3

[1-1] H2H
S09:00Hrvace 0:0 Nk Neretvanac Opuzen H2H
S09:00NK Uskok 0:0 Primorac H2H
Croatia 1.Division
F09:00Slaven Koprivnica 0:1 Inter Zapresic

1

[0-0] H2H
F11:30Hajduk Split

3

0:0 HNK Gorica

3

[0-0] H2H
Costa Rica 2.Liga
F12:00Aserri FC

1

2:1 AD Cariari Pococi

3

[1-1] H2H
F15:00AD Cofutpa

1

0:0 AD Santa Rosa

1

3

[0-0] H2H
F15:00AD Escazucena

1

4:0 Curridabat FC

3

[2-0] H2H
F16:00AS Pumas Generalena

1

0:0 Municipal Turrialba

3

[0-0] H2H
F18:00CS Uruguay De Corona

2

2:1 Sporting San Jose

2

[1-0] H2H
S20:00Puntarenas 0:0 Municipal Liberia H2H
Costa Rica Primera Division
F16:05Limon FC

2

2:1 Deportivo Saprissa

2

[2-0] H2H
F19:00Alajuelense

3

0:1 Santos De Guapiles

5

[0-1] H2H
Copa del Sol of the USA
F14:00New York Red Bulls

2

1:2 FC Dallas[1-1] H2H
F16:30Phoenix Rising FC

1

3

0:2 OKC Energy FC

3

[0-2] H2H
F19:00Portland Timbers

2

3:0 Real Salt Lake

1

[2-0] H2H
Primera Division de Colombiano-Apertura
F14:00Envigado FC

4

0:0 Patriotas FC

1

[0-0] H2H
F16:00Jaguares de Cordoba

2

1:1 Cucuta

2

[0-1] H2H
F17:00La Equidad

1

0:1 Millonarios

5

[0-1] H2H
F18:00Atletico Bucaramanga

5

3:0 Alianza Petrolera

4

[1-0] H2H
F20:00Aguilas Doradas

3

1:2 America de Cali

4

[1-1] H2H
China League Cup
F06:35Shanghai East Asia F

2

2:0 Beijing Guoan

1

[0-0] H2H
Chile Primera B
F15:30Deportes La Serena

1

1:1 CD Magallanes[0-0] H2H
F16:00Melipilla

2

1:1 Cobreloa

1

[0-1] H2H
F18:00Union San Felipe 0:1 Huadiwei sub[0-0] H2H
F19:00Rangers Talca

3

0:2 CD Copiapo S.A.

3

[0-1] H2H
Primera Division de Chile
F10:00Everton CD

2

1:2 Union La Calera

2

[1-1] H2H
F16:00O.Higgins

2

1:0 Universidad de Chile

4

[1-0] H2H
F18:30Curico Unido

1

0:0 Coquimbo Unido

2

[0-0] H2H
CAF Champions League
F10:59Ismaily 1:1 CS Constantine

1

[0-0] H2H
Cameroon Elite two
F07:30Lion Blesse

4

0:1 Renaissance Ngoumou

1

[0-0] H2H
Bulgaria B PFG
F07:30Arda

2

1:0 Litex Lovech

5

[0-0] H2H
F07:30Botev Galabovo

1

0:0 Strumska Slava

2

[0-0] H2H
F07:30FC Dobrudzha

2

0:0 Lokomotiv Gorna Orya

2

[0-0] H2H
F07:30Chernomorets Pomorie

2

1:0 Pirin Blagoevgrad

3

[1-0] H2H
F07:30Tsarsko Selo

1

3:1 PFC Nesebar[2-0] H2H
Bulgaria Premier League
F06:00Botev Vratsa

1

1:3 Slavia Sofia

3

[1-1] H2H
F08:00Cherno More Varna

5

1:0 Ludogorets Razgrad

3

[1-0] H2H
F10:30Botev Plovdiv 4:0 Vereya[2-0] H2H
Brazil Mineiluo group B League
F14:00CAP Uberlandia

3

2:2 Uberlandia MG

2

[0-1] H2H
F14:00Democrata SL/MG

3

1:1 Athletic Club MG

4

[0-0] H2H
F16:30Uberaba MG

3

3:4 Nacional AC MG

3

[1-1] H2H
Brazil Campeonato Gaucho 2
F14:00GA Farroupilha/RS

3

1:1 Inter Santa Maria(RS

3

[1-0] H2H
F17:30GE Bage

2

0:2 CE Lajeadense

2

[0-1] H2H
Brazil Debbie Shapiro
F14:00Serra 3:2 Graph ES[1-1] H2H
Brazil Campeonato Paulista C
F13:00EC Sao Bernardo/SP

3

3:1 Gremio Osasco

2

[0-0] H2H
F13:00Desportivo Brasil SP

3

6:1 Rio Preto SP[2-1] H2H
F13:00Audax Sao Paulo

3

1:0 Batatais

6

[1-0] H2H
F14:00Sao Carlos

2

1:1 AE Velo Clube SP

2

[1-1] H2H
F15:00Capie Warrero

3

1:2 Noroeste

1

[1-0] H2H
Brazil Campeonato Paulista B
F13:00Nacional SP

2

2:2 Atibaia

3

[0-2] H2H
F13:00Santo Andre

2

1:1 Sao Bernardo

1

[1-1] H2H
F13:00CA Votuporanguense S

4

3:1 Ah so Santa SP

2

[0-1] H2H
F17:00Sertaozinho

1

0:0 Linense(BRA)

2

[0-0] H2H
Brazil Campeonato Paulista
F14:30Guarani SP

2

2:1 Sao Caetano

1

[0-1] H2H
F17:00Palmeiras

2

0:0 Santos

3

[0-0] H2H
BRA SE
F13:30Dorense SE 2:0 Frei Paulistano[0-0] H2H
F13:30Guarany SE 2:2 Lagarto[0-1] H2H
F14:00Confianca SE

1

4:0 Boca Juniors SE

2

3

[1-0] H2H
Brazil Campeonato Carioca
F14:30America-RJ

4

3:2 Goytacaz RJ

1

[2-1] H2H
F17:00Boavista F.C

1

3

1:1 Madureira

2

[0-0] H2H
F17:30Botafogo RJ

2

1:1 Vasco da Gama

1

[0-1] H2H
Brazil Pernambucano League
F14:00Flamengo de Arcoverd

1

1

1:1 Vitoria PE

1

5

[1-1] H2H
Brazil Paraibano
F14:00Serrano PB

2

1:4 Centro Sportivo Para

2

[0-2] H2H
F15:00Botafogo PB

1

3:0 Treze Fc

2

[1-0] H2H
F15:00Sousa PB 1:1 Perilima PB[1-0] H2H
BRA SPB
F13:30Bragantino PA

4

0:0 SC Paysandu Para

5

[0-0] H2H
S17:30Castanhal PA 0:0 Paragominas FC PA H2H
Brazil Mato-grossense Division 1
F16:00Operario Ltda

2

0:3 Mixto EC

2

[0-1] H2H
F17:00Luverdense 1:0 Araguaia

3

[1-0] H2H
F17:00Sinop FC

2

0:1 Uniao Rondonopolis M

1

[0-0] H2H
Brazil Campeonato Mineiro Division 1
F13:30Tupi Juiz de Fora MG

4

0:2 CA Patrocinense

3

[0-1] H2H
F14:00Tombense

5

0:2 Caldense MG

1

[0-1] H2H
Brazil Brasiliense DF Division 1
F13:30Brasiliense

2

2:0 Capital CF[1-0] H2H
F13:30AA Luziania

6

3:0 Sobradinho EC

3

[1-0] H2H
F13:30SE Santa Maria 1:4 Ceilandia DF[0-1] H2H
BRA D4
F14:00Fast Clube AM 2:0 Nacional(AM)[2-0] H2H
F17:00EC Iranduba

2

0:0 Sul America EC

1

[0-0] H2H
Brazil Campeonato Maranhense
F14:00Sampaio Correa

1

0:1 Maranhao

1

[0-1] H2H
Brazil Campeonato Gaucho
F15:00Juventude 2:3 Sao Luiz(RS)

1

[1-1] H2H
BRA CGD
F14:00Goiania

1

1:0 Itumbiara EC GO

2

[1-0] H2H
Brazil Campeonato Cearense Division 1
F14:00Horizonte CE

3

0:3 Uniclinic Atletico C

3

[0-1] H2H
Brazil Campeonato Capixaba
F14:00Real Noroeste 4:0 Atletico Itapemirim [0-0] H2H
Brazil Campeonato Catarinense Division 1
F15:00Joinville SC

1

1:0 Brusque FC

2

[1-0] H2H
F17:00Metropolitano SC 0:3 Avai FC SC

3

[0-1] H2H
Brazil Campeonato Baiano Division
F14:00Bahia de Feira BA

4

2:2 Jequie BA

3

[1-2] H2H
Panama Liga Nacional de Ascenso
F18:00Alianza FC (PAN)

4

0:1 Sporting San Migueli

3

[0-1] H2H
F18:00Plaza Amador

3

0:1 San Francisco FC

1

1

[0-1] H2H
F19:00Tauro FC

2

2:1 CA Independente

3

[0-1] H2H
Botswana Premier League
F11:30Gaborone United 0:0 Shooting Stars SC[0-0] H2H
Bosnia and Herzegovina Premier League
F08:30FK Krupa

2

1:1 Zvi Jerzy Da

1

5

[1-1] H2H
F08:30Mladost Doboj Kakanj

2

1:0 GOSK Gabela

3

[1-0] H2H
F08:30FK Tuzla City 0:3 Sarajevo[0-2] H2H
F11:30NK Celik

5

2:1 Sloboda

3

[2-0] H2H
Bolivia Primera Division
F14:00Always Ready

4

2:0 Aurora

4

[1-0] H2H
F18:30Blooming

1

2

5:3 Real Potosi

2

7

[1-2] H2H
Bahrain Division 2
F10:20Bahrain SC 0:3 Al-Ahli(BHR)[0-0] H2H
F10:20Al-Ittifaq 0:1 Al-Tadhmon[0-0] H2H
Bangladesh Premier League
F02:15Farashganj SC 1:2 Agrani Bank Ltd SC

2

[0-0] H2H
F04:00Nofel Sporting Club

1

2:0 Brothers Union[2-0] H2H
F04:00Saif Sporting Club

2

0:0 Chittagong Abahani

1

[0-0] H2H
F04:15Victoria Sporting Cl

5

3:1 Feni SC

2

[2-0] H2H
Belgium Women 1st National
F08:00Eendracht Aalst (W) 4:0 Tongeren (w)

1

[1-0] H2H
F09:00White Star Bruxelles

1

2:1 SG-Tertre-Hautrage ([1-0] H2H
S08:00Massenhoven VC (w) 0:0 Gent B (w) H2H
S08:00Moldavo (w) 0:0 Kontich FC (w) H2H
S08:00Svelta Melsele (w) 0:0 Zulte Waregem VV (w) H2H
S08:00Standard Liege B (W) 0:0 Club Brugge (w) H2H
S08:00Ladies Genk B Women' 0:0 Famkes Merkem (w) H2H
Belgian First Amateur Division
F13:30Dessel Sport 0:1 KMSK Deinze[0-1] H2H
F14:00Sporting Chatelet

2

2:2 Thes Sport

3

[1-0] H2H
F14:00Lierse Kempenzonen 3:1 Oudenaarde[1-1] H2H
F14:00Seraing 5:1 ASV Geel[3-1] H2H
F14:00Excelsior Virton

3

1:1 KSK Heist

3

[1-1] H2H
Belgian Second Division
F10:59KFCO Wilrijk

3

1:1 Roeselare

2

[0-0] H2H
F14:30Mechelen 0:5 Saint Gilloise

4

[0-2] H2H
Belgian Pro League
F12:00KAS Eupen

3

2:3 Zulte-Waregem

1

3

[1-1] H2H
F14:00Red Star Waasland 2:6 Kortrijk

4

[0-2] H2H
F14:00Cercle Brugge

1

2:2 Oostende

1

2

[0-0] H2H
F14:30Mouscron Peruwelz

2

1:0 Lokeren[0-0] H2H
Barbados Premier League
F16:00Barbados Soccer Acad 1:2 Porey Springs

1

[0-2] H2H
F18:00Paradise FC

6

3:1 Ellerton FC

1

2

[2-1] H2H
S20:00St Andrew Lions 0:0 Youth Milan H2H
Azerbaijan Premier League
F05:00FK Gilan Gabala

2

0:0 Keshla FK

3

[0-0] H2H
F07:30Sabah FK

1

6

1:1 Qarabag

3

[0-1] H2H
Austria Erste Division
F08:30FC Wacker Innsbruck

2

3:1 FC Superfund Paschin[1-0] H2H
F10:30Austria Lustenau 1:1 SG Austria Klagenfur

2

[0-1] H2H
Austrian Bundesliga
F10:59Trenkwalder Admira W 3:0 FC Wacker Innsbruck

3

[2-0] H2H
F10:59Wolfsberger AC

3

0:0 Rheindorf Altach[0-0] H2H
Australia Queensland State Women's Premier League
F04:00The Gap NPL (w) 5:0 Mitchelton (W)[3-0] H2H
VIC Women’s Premier League
F02:30Geelong Galaxy (w) 1:3 Box Hill (w)[1-2] H2H
S02:30Geelong Galaxy (w) 0:0 Box Hill (w) H2H
Australia Women Brisbane Premier League
F02:07Coomera FC Women 0:4 Queensland Universit[0-3] H2H
Australia Victorian Premier League U20
23:00Hume City U20 -:- Oakleigh Cannons U20 Pred. H2H
23:00Melbourne Knights U2 -:- Altona Magic U20 Pred. H2H
Victorian State League Division 1
23:00St Albans Saints -:- Moreland City Pred. H2H
F03:00Goulburn Valley Suns 0:1 Box Hill United SC[0-0] H2H
FFSA Premier League
F01:30Adelaide Comets FC 2:1 West Adelaide SC

2

[1-0] H2H
F03:30Adelaide Olympic

2

3:2 Adelaide Panthers

1

[0-1] H2H
F03:30Adelaide City FC

3

0:4 Croydon Kings

1

[0-3] H2H
QLD Premier League
F02:00Gold Coast United

1

2:1 Brisbane City

1

[0-1] H2H
F03:00Brisbane Strikers

1

1:2 Peninsula Power

2

[0-0] H2H
F04:05Western Pride

1

1

1:3 Magpies Crusaders

1

[0-0] H2H
F04:10Moreton Bay United

2

2:2 Eastern Suburbs Bris

1

[2-1] H2H
Australia Pre-Season Cup
S01:30University of Tasman 0:0 Metro H2H
Australia West Premier Bam Creative Night Series
F04:00ECU Joondalup

1

1:4 Rockingham City

1

[0-3] H2H
F04:00Floreat Athena 5:0 Cockburn City

3

[3-0] H2H
F06:00Bayswater City 2:1 Armadale SC

2

[0-0] H2H
F06:00Perth Glory (Youth)

1

1:3 Balcatta FC

2

[0-3] H2H
Austria Landesliga
F08:00FV Austria XIII

1

3:2 SV Donau

2

[2-0] H2H
S08:00Mauerwerk SA 0:0 ASK Elektra H2H
Australia A-League
F01:35Wellington Phoenix

3

0:1 Sydney FC

2

[0-0] H2H
F03:50Melbourne Victory

1

6

1:1 Melbourne City

4

[0-1] H2H
Australia Brisbane Premier League Reserves
F01:10Acacia Ridge Reserve

2

3:1 The Gap FC Reserve

1

[2-1] H2H
Australian cloth
F03:00AC Carina

1

2

2:2 North Star

1

2

[1-0] H2H
F03:00Annerley FC

1

2:0 Virginia United

2

[2-0] H2H
F03:00Moggill FC

2

2:3 Samford Ranges

2

[1-2] H2H
F03:00Western Spirit 2:0 Pine Hills[1-0] H2H
Australia Brisbane Premier League
F02:00Albany Creek

1

1

2:1 Caboolture FC

1

[2-0] H2H
F02:20University of Queens 2:3 Grange Thistle SC[0-2] H2H
F03:10Acacia Ridge 1:2 The Gap BPL[0-1] H2H
The women's league of Argentina
F07:00River Plate (W)

2

0:0 San Lorenzo (w)

2

[0-0] H2H
Argentina Torneo B
F19:30Chaco For Ever

1

2:0 Boca Unidos

3

[0-0] H2H
Argentina Reserve League
F07:00Belgrano Reserves

2

0:1 San Lorenzo Reserves

3

[0-0] H2H
F07:00CA Aldosivi Reserves

2

3

1:2 Gimnasia LP Reserves

4

[0-1] H2H
F07:00CA Independiente Res

1

1

3:0 Racing Club Reserves

2

[2-0] H2H
F07:00Godoy Cruz Reserves

2

0:1 Velez Sarsfield Rese

2

[0-1] H2H
F07:00Huracan Reserves

3

0:0 Union Santa Fe Reser

2

[0-0] H2H
Argentine Division 2
F15:00Defensores de Belgra

1

0:3 Atletico Rafaela

2

[0-2] H2H
F15:05Chacarita juniors

2

1:3 Sarmiento Junin[0-2] H2H
F17:00Agropecuario de Carl

5

1:1 Central Cordoba SDE

1

4

[1-0] H2H
F17:05Instituto

2

2:3 Nueva Chicago

5

[1-1] H2H
F17:30Villa Dalmine

1

2:0 Almagro

2

[1-0] H2H
F18:30Santa Marina Tandil

1

0:2 Guillermo Brown

2

[0-1] H2H
F19:00Atletico Mitre de Sa

3

0:1 CA Brown Adrogue

5

[0-0] H2H
S15:00Temperley : Ferrol Carril Oeste H2H
Argentine Division 1
F15:10CA Huracan

1

1:3 Union Santa Fe

3

[0-2] H2H
F15:10Godoy Cruz Antonio T

1

5

0:2 Velez Sarsfield

1

[0-1] H2H
F17:20Belgrano

2

0:0 San Lorenzo

1

[0-0] H2H
F19:30Independiente

5

1:3 Racing Club

6

[1-1] H2H
Argentina Prim C Metropolitana
F15:00Club Atletico Acassu

2

1:0 Deportivo Espanol

3

[1-0] H2H
F15:00Sacachispas 0:0 Almirante Brown

1

[0-0] H2H
S15:00UAI Urquiza : Tristan Suarez H2H
S15:00San Telmo : Colegiales H2H
S15:00All Boys 0:0 Uhl Que Sa H2H
S15:00CA Fenix Pilar : Defensores Unidos H2H
Queensland U20 League
23:00Sunshine Coast U20 -:- Brisbane Roar U20 Pred. H2H
F04:10Redlands United U20

1

0:4 Gold Coast Knights U

3

[0-1] H2H
Andorra Second Division
F14:30UE Extremenya

1

2

2:4 Encamp II

3

[1-0] H2H
Algerian Ligue Professionnelle 2
F10:00RC Relizane 1:0 WA Tlemcen[1-0] H2H
S09:00JSM Bejaia : ASO Chlef H2H
S09:00ES Mostaganem 0:0 USM Annaba H2H
Algerian Ligue Professionnelle 1
S11:45MC Alger 0:0 MC Oran H2H
Albania Division 2
F08:00KS Dinamo Tirana 0:1 Burreli[0-0] H2H
Albania Super league
F08:00Luftetari 1:0 Teuta Durres[1-0] H2H
F10:59Partizani Tirana

2

3:1 Flamurtari

1

1

[1-1] H2H
Angola Girabola League
S10:00Sagrada Esperanca 0:0 ASA Luanda H2H
Argentina Ding Group Tebolidun League Manchester
F15:00Argentino de Rosario

3

1:0 CA Lugano

2

[0-0] H2H
F15:00Juventud Unida

1

1:1 Central Ballester

1

2

[0-0] H2H
Argentina group C Tebolidun League Manchester
F15:00Central Cordoba De R

2

4:2 Canuelas FC

3

[0-1] H2H
F15:00Ituzaingo

1

1

0:0 Ferrocarril Midland

1

2

[0-0] H2H
F15:00Deportivo Merlo

5

2:3 Deportivo Laferrere

1

4

[0-3] H2H
S15:00Villa San Carlos : Excursionistas H2H
S15:00Berazategui : Sportivo Italiano H2H
S15:00Club Lujan : Argentino de Quilmes H2H
Antigua Barbuda Premier Division
F16:00Liberta

1

4

2:1 Old Road FC

2

3

[1-1] H2H
F18:00FC Aston Villa

3

2:3 SAP FC

1

1

[1-2] H2H
Advertisements: